w

Można się nieźle zdziwić widząc, do czego zdolne są żaby w Minecrafcie. Gracze są zaskoczeni

Gracze są przerażeni po tym, jak zobaczyli, do czego zdolne są żaby w nadchodzącej aktualizacji 1.19.


Żaby są jedną z nowości zapowiedzianych podczas wydarzenia Minecraft Live 2021, która przewidziana jest na nadchodzącą aktualizacje 1.19. Mimo że gracze wersji Java nie mają możliwości przetestowania jeszcze nadciągających nowości, to fani, którzy grają w Minecraft Bedrock Edition, mają dostęp do eksperymentalnej wersji Wild Update.

Mimo że żaby naprawdę przypadły fanom do gustu, ci, którzy mieli już możliwość obcować z nimi w testowej aktualizacji, odkryli naprawdę przerażającą właściwość niewielkich i pozornie niestanowiących żadnego zagrożenia mobów.

Co potrafią żaby?

W sieci można znaleźć już sporo filmików, które pokazują nowości zawarte w eksperymentalnej aktualizacji Minecrafta Bedrock. Użytkownik o nicku JamesLovesTV podzielił się jednak klipem, który przedstawia żabę pożerającą stworzenie znacznie większe od siebie – kozę.

Oczywiście atak, który przeprowadza żaba, jest zamierzony, jednak mob nie powinien atakować kóz, a wyłącznie świetliki, które zostały ujawnione podczas ostatniego Minecraft Live. Błąd prawdopodobnie zostanie wyeliminowany w kolejnych wersjach testowych, którymi Mojang stopniowo będzie dzielił się z fanami gry. Niemniej jednak widok, który można zobaczyć na zamieszczonym wyżej filmiku, przeraził komentujących go graczy.

Niektórzy żartowali, że mob zaraz zacznie walkę ze smokiem, a inni sarkastycznie uznali, że nie widzą w tym problemu. W końcu żaby zachowują się podobnie w realnym świecie.

Jestem pewien, że żaby mogą zjeść wszystko, co zmieści się w ich otworze gębowym. To dlatego byłyby takie przerażające, jeśli byłyby większe od nas.

Pierwsze snapshoty aktualizacji klifów i jaskiń zapowiedziane podczas Minecraft Live 2020 zaczęły pojawiać się w lutym 2021 roku. W przypadku kolejnej aktualizacji może być podobnie. Ze względu na to, że w edycji Bedrock można znaleźć już część zapowiedzianych nowości, wersja Java może zacząć otrzymywać regularne snapshoty już za niecałe dwa miesiące.