w

Nowe DLC Creeping Winter trafiło do Minecraft Dungeons. Dodatkowa darmowa zawartość dla wszystkich

Twórcy opisują to, co zmieniło się wraz z wprowadzeniem aktualizacji zawierającej nowy dodatek i tłumaczą, co dalej będzie działo się z grą.


Pod koniec sierpnia gracze mieli okazję przyjrzeć się drugiemu już DLC, które miało trafić do gry Minecraft Dungeons 8 września. Twórcy zapowiedzieli nowe mechaniki oraz wiele contentu, który będzie dostępny zarówno za darmo, jak i wyłącznie w płatnych DLC. Z czasem gra ma stawać się lepsza nie tylko dla tych, którzy postanowią kupować rozszerzenia, ale też dla tych, którzy zdecydowali się poprzestać na podstawowej wersji.

Nowy dodatek i nowe funkcje

Creeping Winter

Pierwszym biomem, który przyszło zwiedzić graczom, była dżungla. Twórcy uznali, że przydałoby się nieco kontrastu, więc kolejnym z nich jest biom zimowy. Nowością, której doświadczą gracze, którzy zakupią rozszerzenie, jest mechanika ślizgania się na lodzie. Rozszerza ona dotychczasowe walki i sprawia, że są jeszcze bardziej interesujące.

Jasne, walczenie z Creeperami to jedno, ale walczenie z Creeperami, kiedy ślizgamy się na lodzie, jest czymś zupełnie innym. Dodatkowo istnieje ryzyko wpadnięcia do wody i stania się zamrożoną kostką lodu.

Dodatkowo gracze poznają wiele nowych mobów, artefaktów i elementów uzbrojenia.

ZOBACZ – Historia poszukiwań lokacji z pack.png dobiega końca. Jaki był jej przebieg i rezultat?

Darmowa zawartość dostępna dla wszystkich

W aktualizacji można wyróżnić dwa dodatki, które mają znacznie poprawić odczucia z gry. Pierwszym z nich są handlarze, których gracze mogą spotkać w obozach, a następnie kupować od nich rzeczy lub spróbować swojego szczęścia, aby wygrać nowe elementy wyposażenia w skrzyniach.

Kolejnym urozmaiceniem są dzienne zadania. Gracze będą mogli spróbować sił w różnorakich wyzwaniach, aby ukończyć poziom wprowadzający z każdym dniem kolejną nową mechanikę. Mają one być trudniejsze od regularnych dziennych questów i adekwatnie nagradzać gracza lepszymi nagrodami.

Jeśli w aktualizacji wprowadzającej DLC Creeping Winter grasz na poziomie Apocalypse VII i postanowisz udać się na nowe dzienne zadanie, uzyskasz jeszcze lepsze wyposażenie od tego, które mogłeś spotkać dotychczas, co zaś ponownie zwiększy maksymalny poziom postaci.

Twórcy zaznaczają, że to nie wszystko i chcą razem ze społecznością budować grę taką, jaką ci sobie wymarzą. Z każdą aktualizacją będą dodawane elementy, aby finalny tytuł był jak najbliższy ideałowi. W kolejnych planach jest urozmaicenie rozgrywki na jej końcowych etapach i spełnienie oczekiwań graczy co do jeszcze większych wyzwań.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft