w

Opis aktualizacji 1.16.3 Minecrafta. Jakie są różnice względem poprzednich wersji?

Gracze mogą już pobrać zaktualizowaną wersję gry przez klient.


Nie każda z aktualizacji ma na celu wprowadzenie nowości do gry, a wersja Minecrafta sygnowana numerami 1.16.3 jest tego dowodem. Warto jednak przyjrzeć się zmianom które, mimo że nie są obszerne, to naprawiają błędy, z którymi spotkali się gracze podczas poprzednich wersji.

Co zostało zmienione?

Mowa o dwóch wpływających na grę błędach, które zostały poprawione w ostatniej aktualizacji. Oba dotyczą piglinów, jednak polegały na czymś zupełnie innym.

  • MC-196449 – Pigliny, hogliny i zogliny miały problem podczas śledzenia gonionego gracza, kiedy ten uciekał. Zwłaszcza w momentach, kiedy zaczynał on skakać. Sprawiało to, że wyzwanie, z którym powinien liczyć się każdy, kto zaatakuje stwora, praktycznie nie istniało, gdyż można było w bardzo prosty sposób go uniknąć.

ZOBACZ – Microsoft przedstawił kolejne światy Minecrafta ze wsparciem RTX Nvidii. Jak to będzie wyglądało?

  • MC-198678 – Usunięto błąd, który umożliwiał kopiowanie przedmiotu przy pomocy dziecka piglina. Duplikowanie itemów już od początku brzmi, jak coś naprawdę poważnego i w rzeczywistości tak jest. Za pomocą exploita jednej z mechanik, dodanych w aktualizacji Netheru, gracze mogli kopiować w nieskończoność drogocenne rzeczy nawet na serwerach, a to mogło doprowadzić do kompletnego zniszczenia ekonomii.

Choć aktualizacja nie jest przeogromna, to obecnie wszyscy gracze Minecrafta czekają już na MInecraft Live. Tam zostaną ujawnione ogromne plany deweloperów na kolejne patche. Prezentacja odbędzie się już za niecały miesiąc – 3 października 2020.