w

Prosta pułapka w Minecrafcie, która powali gracza nawet z najtwarszym pancerzem

Jeden z graczy podzielił się świetnym designem pułapki, która powali każdego.


Minecraft oddaje w ręce graczy naprawdę sporo narzędzi, które mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów. Niektórzy oddają się budowaniu, inni projektują skomplikowane układy Redstone, a jeszcze inni mogą skupić się na tworzeniu prostych, ale zabójczo skutecznych pułapek. Jeden z fanów podzielił się designem, który bez wysiłku pozwala powalić nawet najlepiej uzbrojonego gracza.

Świetna pułapka jednego z fanów

Użytkownik o nicku Malorem podzielił się krótkim klipem, który pokazuje design pułapki oraz jej niesamowite możliwości. Gracz pokazuje również, że jest ubrany w pełny Netherytowy pancerz zaklęty w Protection IV. Mimo tak mocnej zbroi pułapka i tak była w stanie powalić go w jednym ciosem.

Design pułapki jest naprawdę prosty. Dookoła bloku TNT należy wylać wodę, a ją zabezpieczyć przy pomocy płytek naciskowych. Na bloku znajdującym się w środku trzeba umieścić zasilany tor, a na nim sporo wózków z dynamitem. Następnie trzeba umieścić sporo strzał, które zostaną wystrzelone wokół pułapki.

Teraz wystarczy aktywować tor znajdujący się pod wózkami, a liczne bloku TNT eksplodują, kumulując swoją siłę i wysyłając strzały w niesamowicie wysokiej prędkości.

Pułapka jest naprawdę skuteczna, jednak wymaga przygotowania. Aby mieć pewność, że gracz z zaklętym netherytowym pancerzem zginie, potrzeba około 45 wózków z TNT, a spora ilość strzał jest konieczna, kiedy chce się mieć pewność, że co najmniej jedna z nich trafi postać. Sam mechanizm jest jednak naprawdę prosty, a jego możliwości zaskoczyły niejednego gracza.