w

Przydatna modyfikacja do Minecrafta dla osób, które robią dużo screenshotów

Jeden z graczy postanowił uprościć rozgrywkę wszystkim fanom Minecrafta.


Modyfikacje Minecrafta potrafią naprawdę dużo i mimo że wiele z nich diametralnie zmienia grę, to są też takie, których na pierwszy rzut oka nie da się zauważyć podczas rozgrywki. Do tego właśnie typu należy modyfikacja, która pozwala kontrolować screenshoty z poziomu gry w bardzo intuicyjnym interfejsie.

Jak działa wspomniany mod?

Zarządzanie screenshotami w Minecrafcie zawsze wydawało się odstawać względem innych funkcji zawartych w grze. Szukanie folderu w plikach gry i zwyczajne przeglądanie obrazów nie jest czymś, czego można byłoby spodziewać się po deweloperach.

Jeden z modderów postanowił poprawić to swoją modyfikacją, która oferuje interfejs umożliwiający przyjrzenie się zrzutowi ekranu tuż po jego wykonaniu i zdecydowanie, czy gracz chce go zatrzymać, czy nie.

ZOBACZ – Jak przechodzić przez ściany w Minecraft? Jest na to kilka ciekawych sposobów

Modyfikacja o nazwie Nicephore, którą można znaleźć w tym odnośniku, do działania wymaga launchera Forge (dostępna jest również wersja działająca z launcherem Fabric, którą pobrać można tutaj).

Mimo że tak niewielka zmiana nie wprowadza wiele do gry, to kompletowanie podobnych usprawnień ostatecznie może drastycznie wpłynąć na jakość rozgrywki.