w

W jaki sposób szukać Leśnego dworu w Minecrafcie – jednej z najrzadszych struktur w grze?

Kilka wskazówek dotyczących poszukiwania wyjątkowej struktury z gry.


Leśna posiadłość jest bez dwóch zdań najbardziej rozbudowaną strukturą generującą się w Minecrafcie. Można znaleźć w niej wiele różnych pomieszczeń, jak i sporo niesamowitych skarbów.

Nic więc dziwnego, że jej odnalezienie może stanowić nie lada wyzwanie. Gracze mogą jednak kierować się pewnymi wskazówkami, które mogą pomóc znaleźć tę budowlę.

Jak szukać Leśnego dworu?

Ciemno dębowy las

Wspomniany wyżej biom nie pojawia się zbyt często, a z racji, że omawiana posiadłość może pojawić się wyłącznie w nim, nie pomaga to w jej poszukiwaniach. Zaznaczenie opcji “Large Biomes” sprawiającej, że generowane biomy są większe, podnosi szansę na znalezienie struktury. Zawsze podczas zwiedzania tego lasu warto dokładnie go przeczesać, aby nie przegapić tego niesamowitego dworu.

Mapa, którą można kupić od osadnika

Podobnie do mapy skarbów, mapa badacza lasów umieszcza na niej znacznik z dokładną lokalizacją. Można kupić ją od Kartografa na poziomie Czeladnika. Będzie kosztowała ona 14 szmaragdów oraz kompas. Mimo że cena nie jest niska, zapewnia dokładną lokalizację posiadłości illagerów.

Nie ma pewności, że mapa oznaczy dwór, który znajduje się najbliżej, więc warto ewentualnie uzbroić się w cierpliwość i przygotować na dość długą wyprawę.

Z racji, że struktury te są dość rzadkie, całkiem prawdopodobne jest to, że gracze będą musieli przebyć nawet około 20 tysięcy bloków od punktu odrodzenia na świecie.

ZOBACZ – Które moby w Minecrafcie najbardziej mogą przestraszyć podczas gry? To przy nich serce bije szybciej

Użycie komendy locate

Jeśli “cheatowanie” nie jest problemem, a sam gracz chce jak najszybciej odnaleźć leśny dwór, najlepszym pomysłem będzie użycie jednej z dostępnych dla niego komend.

W zapisie gry muszą być włączone cheaty. Mimo że w survivalowym świecie teoretycznie nie można ich uruchomić po wygenerowaniu świata, otworzenie serwera na LAN dostępne pod klawiszem ESC pozwoli na wpisywanie poleceń na chacie.

Następnie należy użyć komendy /locate mansion, aby gra wskazała koordynaty najbliższej odnalezionej struktury. Kliknięcie na wyświetloną na czacie lokalizację przeteleportuje gracze prosto do posiadłości.