w

Które moby w Minecrafcie najbardziej mogą przestraszyć podczas gry? To przy nich serce bije szybciej

Najstraszniejsze moby, które można znaleźć w Minecrafcie.


Od aktualizacji sygnowanej numerem 1.16 odpowiadającej za Nether można wyróżnić 31 unikatowych mobów. Wśród nich znajduje się wiele neutralnych, jak i wrogich stworów. Niektóre mogą nieźle przestraszyć.

Z racji, że Minecraft jest grą przeznaczoną dla osób w wieku 7+, jej celem nie jest przerażenie gracza, a bardziej zaskoczenie go. Gracze wybrali 5 mobów, przy których serce najczęściej zaczynało im bić szybciej. Nie są to żadne najbardziej przerażające moby, które będą nam się śniły po nocach, a bardziej zestawienie tych, które wywołują najwięcej emocji.

Które moby mogą przestraszyć gracza?

Warto też pamiętać, że wyboru dokonali gracze za sprawą ankiety, udział w niej wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób.

Phantomy

Ten mob może być opisany jako nieumarły typ nietoperza, który zacznie pojawiać się w grupach w nocy, kiedy gracz przez 3 dni nie będzie spał. Stwór zacznie atakować, a walka z nim może być szczególnie uciążliwa.

Phantomy są zdecydowanie jednymi z bardziej irytujących stworzeń, które można spotkać w Minecrafcie, a nowi gracze, którzy widzą je po raz pierwszy, mogą się nieźle przestraszyć przez wydawane przez nie dźwięki.

Witherowe szkielety

Witherowe szkielety należą do stosunkowo niewielkiej grupy mobów, które respią się wyłącznie w Netherze. Są znacznie większe, silniejsze i szybsze od standardowych szkieletów. Jeśli gracz zostanie trafiony ciosem tego stwora, nakładany jest na niego negatywny efekt, który zadaje obrażenia w czasie i sprawia, że z paska zdrowia nie da się odczytać jego aktualnego poziomu.

Wszystko to sprawia, że Witherowy szkielet jest naprawdę silny, a walka z nim może być dość emocjonująca.

Ghast

Ghast jest kolejnym stworem, którego większość graczy bez wahania umieściłaby na liście najstraszniejszych mobów Minecrafta. Jest to spowodowane dwoma dość istotnymi czynnikami. Pierwszym z nich jest wręcz niespotykany rozmiar, a kolejnym przerażający dźwięk, który z pewnością spora część społeczności zapamiętała już na zawsze.

Ponadto Ghast strzela z ust fireballami, co sprawia, że jest on jeszcze dziwniejszy, niż można by się tego spodziewać.

ZOBACZ – 5 najrzadszych mobów, których można spotkać w Minecrafcie. Niektórych z nich gracze nie widzieli

Enderman

Endermani jawnie nawiązują do Slendermana znanego z creepypast i serii gier zatytułowanych jego imieniem, co może świadczyć o tym, że mob ten od samego początku miał być straszny. Aby go zdenerwować, wystarczy spojrzeć w jego oczy. Podczas ataku będzie teleportował się do gracza, wydając przy tym przerażające dźwięki.

Creeper

Creepery w przeciwieństwie do Endermanów nie miały straszyć graczy Minecrafta, jednak ich zdolność do wybuchania i niszczenia otoczenia sprawiła, że społeczność naprawdę boi się tych stworzeń. Każdy doskonale zna to uczucie, gdy budował coś wiele godzin, by Creeper zespawnował się zaraz obok.

Z tego powodu też większość fanów gry będzie naprawdę uważna, kiedy niedaleko znajduje się Creeper. Zwłaszcza jeśli w pobliżu można znaleźć jakąś budowlę.