w

Youtuber osiąga niemożliwe prędkości w Minecraft za pomocą nowego enchantu

Najnowszy snapshot wprowadzający enchant Soul Speed pozwala na uzyskanie nieosiągalnych wcześniej prędkości.

Snapshot 20w11a, który pojawił się zaledwie kilka dni temu, wprowadził kilka nowych rzeczy, a w tym nowy enchant – Soul Speed – pozwalający na szybsze przemieszczanie się po piasku i glebie dusz. Twórcy niejednokrotnie udowodnili, że potrafią wprowadzać do gry zmiany, których gracze pragną, ale nie zdają sobie z tego sprawy.

W przeszłości, kiedy gracze prosili o zaimplementowanie plecaków, Mojang postanowił wprowadzić shulker boxy, które zdaniem graczy dużo lepiej pasują do tematyki gry. Nowy enchant może być potraktowany jako odpowiedź na prośby o blok, po którym gracze mogliby przemieszczać się szybciej.

Więc jak szybko można przemieszczać się za pomocą nowego enchantu?

Zagraniczny youtuber ilmango, testując nowy enchant, odkrył, że jeśli na piasku dusz będzie woda, gracz będzie mógł rozpędzić się do naprawdę niespotykanych wcześniej prędkości. Jednostka pokazana w prawym górnym rogu oznacza, ile bloków pokonuje postać w przeciągu jednej sekundy.

Najprawdopodobniej jest to wynik błędu, który zostanie usunięty na finalną wersję Minecrafta 1.16, ale i tak naprawdę ciekawe jest to jak szybko może przemieszczać się gracz.

Youtuber nie poprzestał na tym, postanawiając sprawdzić prędkość, jaką uda mu się osiągnąć, pływając, a nie jedynie chodząc w wodzie i nakładając inne buffy prędkości. Niestety enchant pozwalający na szybsze przemieszczanie się w wodzie niweluje prędkość na piasku dusz, co raczej wskazuje na to, że ogromne prędkości są tylko wynikiem błędu. Pływanie również nie przyniosło zamierzonego efektu.

Niemniej buffy takie jak przyspieszenie za pomocą mikstury prędkości czy przyspieszenie, kiedy gracz płynie w pobliżu delfina nadal działają. Jaką prędkość więc da się osiągnąć?

ZOBACZ – Jakie moby mogłyby zostać dodane w aktualizacji gór Minecrafta?

Gracz jest tak szybki, że gra nie nadąża renderować mapy, nawet przy najbliższej możliwej mgle. Nie jest to nic dziwnego – twórcy z pewnością nie mieli zamiaru pozwalać graczom na tak szybkie przemieszczanie się.

Nawet jeśli wszystko faktycznie jest tylko błędem, który zostanie naprawiony, z pewnością będzie on wspominany przez graczy jako coś dziwnego i ciekawego. Jeśli ktoś chciałby osobiście przetestować najnowszy snapshot w wersji Java, powinien włączyć klient gry, a następnie przejść do zakładki Installations i przy wersjach zaznaczyć Snapshots, co pozwoli na używanie najnowszej aktualnie wersji gry.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft