w

Twitcha prawdopodobnie nie obejrzycie w Polsce po wejściu Acta 2!

Reklama

Głosowanie nad dyrektywą już niedługo. W związku z tym Twitch.tv zorganizowało streama, na którym poruszono wszystkie kwestie, jakie mogą dotknąć użytkowników.

Reklama

Twitcha kojarzą i znają praktycznie wszyscy gracze. Za chwilę może się jednak okazać, że wszyscy o nim zapomnimy. Wszystko przez wiszące nad naszymi głowami „Acta 2”, dyrektywa, nad którą głosować będzie Unia Europejska.

Możemy zablokować Twitch w Unii Europejskiej

Zarząd Twitch mówi jasno, serwis nie jest w stanie sprostać temu, co nakładałaby na niego nowa dyrektywa. W związku z tym, zarząd już przygotowuje się do zablokowania krajów UE, w tym również Polski. Oznacza to tyle, że nikt z naszego kraju nie będzie mógł nadawać, ani odbierać obrazu.

Kiedyś wydawało się to nierealne, teraz zdaje się praktycznie pewne. Głosowanie już pod koniec marca (25-28), a Twitch informuje, że ma już rozwiązania odcinające nas od platformy.

Największym problemem jest oczywiście filtrowanie treści i niejasne przepisy. Jak to będzie wyglądać i czy rzeczywiście wejdzie w życie dowiemy się pod koniec tego miesiąca.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z News