w ,

Czego najbardziej chcą gracze League of Legends? Społeczność odpowiada na pytanie Riotera

Rioter pyta o to, co gracze chcieliby dodać do League of Legends w roku 2021.


Trudno zaprzeczyć stwierdzeniu, że rok 2020 był dla twórców League of Legends owocny. Gra przeszła szereg zmian i otrzymała sporo nowości, a o największych z nich można dowiedzieć się z filmu podsumowującego tegoroczną pracę Riotu (Jak wyglądał rok 2020 dla Riot Games? Film podsumowujący wszystkie działania studia).

Rok 2021 jeszcze się nie zaczął, jednak już teraz jeden z projektantów pyta, co gracze chcieliby zobaczyć w nadchodzącym do League of Legends sezonie. Odpowiedzi jest naprawdę sporo. Jak brzmiały najciekawsze z nich?

Co w grze chciałaby zobaczyć społeczność LoLa?

Mark Yetter, który skierował pytanie do społeczności, jednocześnie przyznaje, że aktualnym priorytetem zespołu jest zbalansowanie rozgrywki po przedsezonowych zmianach itemów. Nie zmienia to jednak faktu, że twórcy już teraz mogą szukać inspiracji na dalsze działania. W tym momencie wkracza społeczność LoLa, która jak zawsze ma naprawdę sporo pomysłów. Jak wyglądały te najpopularniejsze?

  • Profesjonalny zawodnik zespołu M’AZING – Alexis „Melon” Barrachin zaproponował, aby studio popracowało nad dobieraniem zespołu i działaniem systemu autofill, który sprawia, że gra jest o wiele bardziej denerwująca, a gracze są przez niego toksyczni.
  • ChimesCollector proponuje, aby modele starszych postaci zostały odświeżone. Jako przykład podaje Lux, Caitlyn czy Miss Fortune, które jego zdaniem posiadają perfekcyjne zestawy umiejętności, jednak są limitowane przez przestarzałe efekty graficzne (już rok temu fani masowo prosili o aktualizację modelu Caitlyn – Gracze masowo proszą o zmianę modelu Caitlyn. Czy Riot ich posłucha?).
    Do komentarza podpiął się również użytkownik notallwitches, który wskazał konkretne problemy Caitlyn. Uważa on, że bohaterka nie powinna wyglądać w ten sposób, a jej podstawowe animacje sprawiają, że jest niegrywalna bez legendarnej skórki Pulsefire.

ZOBACZ – Gracze LoLa domagają się przywrócenia wyciszania tylko wiadomości od innych w grze

  • Zagraniczna youtuberka yvonne zaproponowała dwie rzeczy. Jedną z nich jest możliwość zaproszenia znajomego do narzędzia treningowego, a drugą zwiększenie limitu znajomych (głównym argumentem jest dzielenie listy z innymi produkcjami Riotu). Pokimane poparła zarówno pierwszą, jak i drugą propozycję.
  • Propozycja użytkownika kkqodio odnosi się do silnika gry, który pozostał niezmienny od ponad 10 lat. Gracz sugeruje, że niechęć twórców do pracy nad nim jedynie pogłębia ten problem, a z czasem limity będą coraz bardziej widoczne. Temat ten również został poruszony kilka razy.
  • Nie zabrakło też komentarzy pisanych raczej w celach humorystycznych proszących o usunięcie Seraphine czy Yuumi, jednak odpowiedź Riotera na podobne propozycje jest społeczności dobrze znana.

Które ze zmian mają największą szansę na trafienie do League of Legends? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele próśb o elementy takie jak na przykład możliwość dodania znajomego do narzędzia treningowego przewijała się już w innych miejscach, co ostatecznie może zwiększyć ich szanse na trafienie do gry. Natomiast na ten moment pozostaje jedynie czekać.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends