Dlaczego NPC w Wiedźminie 3 mogły być nagie, ale Geralt i Ciri nie? CD Projekt Red wyjaśnia

Gry

Reklama

Społeczność zastanawia się dlaczego Geralt i Ciri nie mogą być zupełnie nadzy w Wiedźminie 3.

Reklama


Spora część społeczności serii Wiedźmina zastanawia się z jakiego powodu Geralt i Ciri w trzeciej części sagi nie są ukazywani zupełnie nago. Fakt ten dziwi o wiele bardziej, gdyż sam tytuł otrzymał najwyższą kategorię wiekową – PEGI 18. Dodatkowo w jednej z części historii Ciri możemy natknąć się na sytuację, w której ma ona szansę zrelaksować się w saunie.

Gdy inne NPC są niemalże nagie – ona przemieszcza się z zabandażowanymi piersiami. Sytuację można obejrzeć na poniższym klipie:

CD Projekt Red wyjaśnił graczom powód takiego działania.

Wszystkie wątpliwości postanowili rozwiać sami przedstawiciele CD Projekt Red. Zrobił to między innymi Philip Weber, twórca questów polskiego studia, który wyjaśnił, że powodem takiej decyzji były skomplikowane ograniczenia we wszystkich krajach, w których Wiedźmin miał zostać opublikowany.

Reklama

Na podstawie poprzednich projektów mogę tylko powiedzieć, że w momencie, gdy masz (aktywną) kontrolę nad postacią, to zawsze jest to oceniane nieco inaczej – powiedział Fabian Mario Doehla.

W momencie, w którym gracze mają kontrolę nad postacią, przypisuje się im wyższą rolę, w związku z czym istnieje wyższe ryzyko utraty wartości – dodał Carolin Wendt.

Poprzez utratę wartości rozumie się przede wszystkim rozwój psychiczny młodych ludzi. Ten w wielu państwach jest szczególnie chroniony przez prawo, dlatego gdyby Geralt lub Ciri byli zupełnie nadzy – deweloperzy mogliby mieć problem z publikacją produkcji.

W świetle powyższych argumentów całkiem logiczne wydaje się, że autorzy tytułu chcąc uniknąć problemów z publikacją w niektórych państwach, postanowili zacenzurować nagość bohaterów.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej