w

3 osobne kolejki rankingowe zależne od roli – czy to ma sens?

Zablokowanie ról 2-2-2 to ogromny krok od developerów, ale czy na pewno dobry?


Po wczorajszej informacji o nowym systemie kolejek rankingowych (i nie tylko) gracze zaczęli dzielić się na dwie grupy. Jedni są zachwyceni zmianą, która całkowicie wyeliminuje z gry taktykę goats (3-3) a druga grupa chcę zwrotu pieniędzy za grę czy poszczególne jej składniki.

Na forach pojawia się masa pytań i wątpliwości związanych z tak kolosalną zmianą rozgrywki.

3 osobne kolejki, hit czy kit?

Nowy system to 3 całkiem oddzielne kolejki rankingowe, osobna dla Tanka, Healera i DPS’a. Mecze klasyfikacyjne zostały zmniejszone do ilości 5-u meczy rozstawiających (wcześniej 10) na rolę, co daje nam 15 meczy rozstawiających jeśli chcemy zaklasyfikować się do każdej kolejki.

Znalezione obrazy dla zapytania new matchmaking system OW

W praktyce to rozwiązanie pozwoli na sprawdzenie swoich umiejętności na innych rolach bez obawy o najwyższą rangę sezonową. Możemy być DPS’ami na poziomie platyny i tankami na poziomie srebra. Zadbano też by gracze nie byli stratni pod względem PR, dając nam ich znacznie więcej do zdobycia jeśli graliśmy na każdej z ról.

Co z dobieraniem drużynowym?

Wiele pytań krąży wokół szukania wspólnych gier rankingowych ze znajomymi. Bez obaw! Będzie to działało na zasadzie znanej nam już roli “Znajdź ekipę”. Po wybraniu przez nas roli, pod naszym avatarem pokazuje się adekwatny znak. Gdy drużyna będzie niepoprawna (będzie za dużo osób w danej roli) po prostu nie będziemy mieli możliwości dołączenia do kolejki.

Znalezione obrazy dla zapytania Overwatch team finder

Nie tylko rankedy!

Przy napływie informacji ta konkretna wydaje się być trochę pominięta. W Szybkiej grze również dostaniemy swoje MMR zależne od roli. Pozwoli to na bardziej wyrównane mecze nawet rozgrywce poza rankingiem.

Jakie macie podejście do nowego systemu? Jesteście za czy przeciw? To krok by polepszyć grę, czy coś co może ją zniszczyć? Podzielcie się opinią w komentarzu!
DołączObserwuj
Więcej z Overwatch