w

Blizzard byłby przeszczęśliwy, gdyby Link był nowym bohaterem w Overwatch

Jeff Kaplan w swoim wywiadzie przyznał, jaką postać najchętniej widziałby w Overwatch, jeżeli chodzi o bohaterów z Nintendo.


Okazuje się, że Blizzard ma chrapkę szczególnie na jedną postać, znaną przez Nintendo. Chodzi tutaj o Linka, który jest głównym protagonistą w Legend of Zelda.

Jeff Kaplan podczas wywiadu przyznał, że to właśnie jego najchętniej umieściłby w grze.

Link w Overwatch?

Swego czasu były całkiem przyzwoicie zrobione koncepty pokazujące, jak Link mógłby wyglądać w Overwatch. Nigdy jednak nie było żadnego sygnału od Blizzarda, że coś takiego faktycznie może się stać.

Blizzard nigdy nie łączył swoich światów gier z zupełnie innymi developerami. Link w Overwatch byłby na pewno czymś nowym, świeżym i niespodziewanym. Zamieć ma jednak takie możliwości i wydaje się, że wszystko rozbija się tutaj o rozmowy pomiędzy Blizzardem, a Nintendo.

Na pytanie odnośnie postaci z Nintendo, którą Jeff Kaplan najchętniej umieściłby w Overwatch dostaliśmy taką oto odpowiedź:

Nic nie sprawiłoby, że byłbym szczęśliwszy, niż dodanie Linka do Overwatch.

Szansa na to jest jednak dość mała. Nintendo raczej zabiera bohaterów do swoich uniwersów, a nie oddaje je na zewnątrz. Z drugiej strony Epic Games pokazało, że można współpracować ze Star Wars, ze Stranger Things, czy marką Jordan. Dlaczego Blizzard nie miałby spróbować czegoś nowego?