w

Blizzard ostrzega przed używaniem tego exploita na Burzycielu w Overwatch. Mogą posypać się bany

Świat Overwatch dowiedział się niedawno o poważnym exploicie, który naprawdę można nazwać “gamebreaking”.


To nie pierwszy raz, gdy w Overwatch pojawia się poważny błąd. Tutaj jednak nie można się tłumaczyć, że zrobiono coś przypadkowo. Burzyciel jest w stanie kilkukrotnie wprowadzić swoją kulę w stan ognia, natomiast wymaga to nie lada zachodu.

Blizzard już zareagował ostrzegając przed używaniem tego, gdyż mogą pojawić się poważne konsekwencje. Można się domyślać, że chodzi tutaj o zbanowanie konta.

Poważny exploit Burzyciela w Overwatch

Użytkownik Reddita o nicku “Ball” pokazuje, w jaki sposób uzyskuje kilkukrotnie efekt dodatkowego ognia na Burzycielu w formie kuli.

Gracze od razu zorientowali się, że prawdopodobnie ten efekt da się uzyskać przy pomocy dodatkowego oprogramowania do myszki i klawiatury. Macro miałoby umożliwiać uzyskiwanie nieuczciwej przewagi nad przeciwnikiem. Sam Ball zarzeka się jednak, że nie korzysta z żadnego macro, a wszystko robi samodzielnie.

Temat pojawił się również na Reddicie, gdzie odpowiedzi udzielił Bill Warnecke ostrzegając przy okazji, by nie używać tego, gdyż jest to w tym momencie uznawane za exploit.

Większość graczy nigdy by się o tym nie dowiedziała, gdyby nie wpis na Twitterze. Dalej bug jest na tyle specyficzny, że jego wywołanie wymaga dodatkowej wiedzy. Może to jednak być wykorzystywane przez bardziej doświadczone osoby.