w

Blizzard potwierdza, że Overwatch 2 wyjdzie w 2025 roku. Poznaliśmy konkretną datę

Blizzard podczas wczorajszej konferencji potwierdził, że Overwatch 2 w związku z chęcią dopracowania produkcji wyjdzie w 2025 roku.


Wszyscy gracze czekali na informację odnośnie planowanej daty premiery Overwatch 2, ale raczej nikt nie podejrzewał, że podany zostanie tak odległy termin. Blizzard tłumaczy, że chodzi tutaj o chęć dopracowania wszystkiego.

Jeff Kaplan podczas konferencji studia dla inwestorów powiedział wprost, że obecne plany zakładają wydanie drugiej części gry najwcześniejszej w 2025 roku. Nie oznacza to jednocześnie, że podstawowy Overwatch zostanie zaniedbany.

Overwatch 2 w 2025 roku

Jak słyszymy, gracze nie powinni się martwić o obecny Overwatch (1), studio zaplanowało różne nowości, które Jeff opisuje jako bardzo ekscytujące. Chodzi tutaj między innymi o:

  • Wyzwania z możliwością zdobycia skórki
  • Wydarzenia sezonowe wprowadzane z kolejnymi zmianami
  • Nowe przedmioty kosmetyczne podczas eventów
  • Nowe, „niesamowite” funkcje, o których gracze jeszcze nie wiedzą

Emocje graczy sięgają zenitu z powodu tej informacji, a Reddit się wręcz pali z powodu ciągnących się dyskusji, natomiast spora część pisze, że to nawet dobrze, patrząc po przykładzie Cyberpunka. Społeczność rozumie, że tak duże i ambitne projekty wymagają wielu godzin prac. Nie jest to bowiem po prostu lekka zmiana grafiki, ci sami bohaterowie i nowe umiejętności. Tego nie da się zrobić w 2-3 lata.

2 części Overwatch należy oczekiwać więc dopiero w 2025 roku, konkretnie 1 kwietnia 2025.

Mówi się też, że to po prostu 1 kwietnia na Boopie i może coś w tym być.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch