w

Echo miała być supportem. Blizzard wyjaśnia, dlaczego ostatecznie jest DPSem

Echo, nowa postać w Overwatch rzeczywiście miała być postacią wspierającą. Blizzard w pewnym momencie jednak zmienił zdanie.


Echo jest 32 postacią, jaka została wprowadzona do Overwatch. Wszyscy spodziewali się supporta, by finalnie zostać zupełnie zaskoczonym bohaterką, przydzieloną do kategorii ataku.

Dzisiaj wiemy, że oryginalnie Echo rzeczywiście miała być bohaterką wsparcia. Ostatecznie zmieniono jednak plany. Dlaczego?

Dlaczego Echo nie jest supportem?

Geoff Goodman, pracujący w Blizzardzie ujawnia, że faktycznie Echo planowano stworzyć typowo pod wsparcie. Wszystko szło zgodnie z planem aż do momentu wymyślenia umiejętności specjalnej. To ona przesądziła o tym, że Echo jest DPSem.

Oryginalnie chcieliśmy, by była postacią wsparcia. Ale szybko zorientowaliśmy się, że umiejętność specjalna choć jest świetna, to nie pasuje zbytnio do supporta. Gdy masz w zespole postać wsparcia, to raczej nie chcesz, by nagle zmieniała się w tanka, czy DPSa.

Kategoria ataku miała być bardziej uniwersalną, pozwalającą zrozumieć, że postać na czas używania ulta będzie pełnić rolę tanka, czy właśnie supporta. Dowiedzieliśmy się też, że proces tworzenia tej konkretnej postaci był naprawdę długi i od początku miała zostać wprowadzona w bardzo ważnym dla Overwatch momencie.

Echo to jednocześnie ostatnia postać, jaką zobaczymy przed wyjściem Overwatch 2. Przez kilka miesięcy będziemy mieli w grze 32 bohaterów, aż do wydania bety, lub samej premiery drugiej części gry. Przypomnijmy, że kompletnie nie wiadomo, na kiedy Blizzard planuje ogłoszenia OW2.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch