w

Najwięcej graczy wybiera wsparcie, najmniej obronę!

BLIZZARD ENTERTAINMENT

Okazuje się, że w Overwatch większość graczy wybiera bohaterów wsparcia!


W Overwatch mamy różne klasy bohaterów. Choć nie ma ich już oficjalnie, to nadal istnieją postacie typowo wspierające, tankujące, zadające obrażenia i broniące drużynę. Choć ta ostatnia klasa w ciągu rozwoju Overwatch gdzieś nam się zatarła.

Serwis overbuff na bieżąco zbiera statystyki dotyczące Overwatch i graczy. Stąd możemy z dużą dokładnością określić, jaką rolę najchętniej wybierają gracze.

Najwięcej bohaterów wsparcia

To o tyle ciekawa statystyka, że trochę niezgodna z odczuciami graczy. Natomiast niezależnie od tego, czy wybierzemy szybką grę, czy też rankedy, wsparcie króluje.

SZYBKA GRA
RANKEDY

Jak widzicie, trochę się to różni na rankedach, a na szybkich meczach. Wspólne są jednak dwa miejsca – pierwsze i ostatnie. Wsparcie króluje, natomiast obrony jest najmniej. Zmiany zachodzą jednak przy tankach, gdzie na rankedach jest ich prawie tyle samo, co bohaterów wsparcia w szybkich grach.

Co nam to mówi?

W zasadzie to, że rola wspierająca jest najpopularniejsza w całej grze. Niezależnie od platformy i trybu gry, społeczność najchętniej sięga po pomocnych bohaterów. To dość dobre informacje, które bardzo różnią się z tym, co mieliśmy podczas premiery. Wtedy mało kto brał supporty i jest to zdecydowanie dobra zmiana.

Jaką rolę Wy wybieracie?

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch