w

Oglądalność Overwatch League drastycznie spada z tygodnia na tydzień

Blizzard ma duży problem. Każdy kolejny tydzień oznacza coraz mniejszą liczbę osób zainteresowanych ligą Overwatch.


Overwatch League to najważniejsza liga Overwatch na świecie i jeden z czołowych produktów samego Blizzarda. Niedawno studio podjęło decyzję o nawiązaniu współpracy z Youtube, w ramach której zupełnie porzucono transmisje na Twitch.

Brak możliwości zdobywania żetonów i słabnące zainteresowanie tematem Overwatch staje się realnym problemem Blizzarda, który z niepokojem obserwuje spadające statystyki.

Spadająca oglądalność Overwatch League

Według serwisu escharts, z tygodnia na tydzień rozgrywki ligowe ogląda coraz mniej osób. Zestawiając to w bardzo czytelny sposób, średnia liczba oglądających wynosiła:

  • 1 tydzień: ~ 90k
  • 2 tydzień: ~ 82k
  • 3 tydzień: ~ 72k
  • 4 tydzień: ~ 68k

Average Viewership decreases to ~68k on YouTube [Wk 1-4] from Competitiveoverwatch

Być może zbanowanie Reinhardta wpłynie w jakiś sposób na nadchodzący, piąty tydzień, natomiast widać ewidentnie, że liga przestaje przyciągać tłumy i za chwilę może mieć problem z zainteresowaniem nawet 50 tysięcy osób.

https://twitter.com/overwatchleague/status/1234318873651892227/

Blizzard wspominał kilka tygodni temu, że planuje wprowadzić mechanikę, która pozwoli pozyskiwać żetony. Wydaje się, że to właśnie ich brak najbardziej wpływa na oglądalność. To na pewno mocno pomogłoby zainteresować graczy.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch