w

Overwatch 2: Cena, kiedy premiera, co to jest. Wszystkie ważne informacje

Overwatch 2 wprowadziło wielkie zamieszanie. Blizzard średnio wszystko wytłumaczył, więc czas wyjaśnić o co tutaj chodzi.


Overwatch 2 jest osobną grą. Będziecie musieli ją kupić niezależnie od tego, czy posiadacie Overwatch 1 czy nie. Każdy będzie musiał zapłacić za nową zawartość.

Overwatch 2 nie jest rozszerzeniem Overwatch 1. To osobna produkcja, która będzie proponować inną zawartość. Z tego co wiemy, skupioną głównie na PvE choć z odświeżeniem również PVP.

Overwatch 1, a Overwatch 2

Blizzard przebudował dosłownie każdy element Overwatch sprawiając, że Overwatch 2 należy rozumieć jako osobną grę. Stąd też decyzja Blizzarda, by trzeba było ponownie za nią zapłacić.

Co jednak warto pamiętać, to gracze Overwatch 1 będą dostawać nową zawartość na równi z Overwatch 2 – przynajmniej tę przeznaczoną do trybu mutliplayer (czyli mapy, bohaterów i tryby). Overwatch 2 będzie miało jednak inną grafikę, odświeżony interfejs, czy całe osobne tryby PvE.

Po co kupować Overwatch 2?

Dlaczego ktokolwiek miałby kupić Overwatch 2, jeżeli posiada już jedynkę? Zaczniemy może od tego, dlaczego nie warto – jeżeli gracie tylko w multiplayer to z początkowych informacji wynika, że nie ma potrzeby przesiadania się na OW 2. To trochę tak, jak z kolejnym modelem smartfona. Lepszy wygląd, niektóre funkcje ulepszone, ale rdzeń ten sam.

Jeżeli jednak lubicie kwestie fabularne i jesteście ciekawi świata Overwatch, to dwójka jest pozycją obowiązkową. Znajdziecie tutaj naprawdę masę ciekawej zawartości, której podstawą jest zawartość PvE – nowe misje, nowe wątki fabularne, nowe doświadczenia płynące z gry. Coś do zabawy z kumplami, lub samemu.

Overwatch 2: Cena

Blizzard ukrywa skrzętnie cenę, bo na ten moment chyba po prostu nie wie, ile sobie zażyczy. Możemy jednak przypuszczać, że będzie to kosztować tyle, co Overwatch na początku. Wydatek 100-200 złotych spokojnie.

Chyba, że do czasu premiery Blizzard zmieni zdanie odnośnie Battle Passa, lub mechanik Free2Play i coś pokombinuje w temacie innego modelu biznesowego.

Overwatch 2: Kiedy premiera?

Jeff Kaplan podczas swojego wystąpienia na scenie przyznał, że nie ma pojęcia, kiedy Overwatch 2 będzie w pełni grywalne. Jak sam powiedział:

Przed nami jeszcze długa droga do tego, żeby myśleć o wypuszczeniu Overwatch 2.

Można więc przypuszczać, że czeka nas jeszcze kilka miesięcy spokojnej gry w Overwatch 1. I to naprawdę spokojnej. Eventy ograniczą się do przedmiotów kosmetycznych, a twórcy będą robić minimum przy oryginalnej odsłonie gry.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch