Overwatch na Nintendo pójdzie 30FPS. Gracze niezadowoleni

Overwatch

Reklama

Premiera Overwatch na Nintendo wywołała ogromne emocje.

Reklama


Overwatch za chwilę oficjalnie pojawi się na platformie Nintendo. Wiemy już, że gra pójdzie w 30 klatkach na sekundę. To niezbyt podoba się graczom, którzy wprost pytają – czy to nie cofanie się?

Overwatch na Nintendo

Temat Overwatch na konsolę Switch jest naprawdę tematem trudnym. W sieci są obecnie dwa obozy – jeden zachwycony, drugi nie tylko sceptyczny, ale przewidujący wręcz kompletną klapę.

Skąd taki podział? Część społeczności widzi w tym ogromną szansę na rozwój przenośnego grania. Faktycznie, możliwość skopania tyłków przeciwników leżąc w łóżku na wakacjach jest kuszącą perspektywą. Z drugiej strony mamy ogromne obawy.

Reklama

FPS i brak Cross-play

Skąd ten sceptycyzm? Wynika on głównie z dwóch rzeczy. Pierwszą jest ograniczenie klatek na sekundę do zaledwie 30. Taka liczba już dawno przestała zadowalać graczy. Overwatch jest niesamowicie dynamiczny, a tutaj nagle tak duży spadek FPS.

Druga kwestia to brak cross-play. Jak będą wyglądać serwery Switcha po kilku tygodniach, czy miesiącach? Może być kiepsko, jeżeli Blizzard nie zadba o odpowiednią promocję tytułu. W końcu mamy tutaj jeszcze blokadę ról, która musi stworzyć odpowiednią kompozycję.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej