w ,

Pracownicy odchodzą z Blizzarda, by pracować nad nowym hero shooterem od Riotu

Osoby pracujące przy Overwatch odchodzą do Riotu. To właśnie tam powstaje Project A.


Kolejna osoba odeszła z Blizzarda na rzecz Riot Games. Wydawałoby się, że ten BlizzCon nieco uratował słabą pozycję Activision Blizzard, tymczasem Kasra Jafroodi zdecydował, że woli pracować u boku Riot Games.

Riot Games tworzy obecnie Project A, który będzie sporą konkurencją dla Overwatch.

Porzucenie Overwatch na rzecz Project A

Project A to nazwa robocza dla gry, która oprze się o wybór bohaterów zupełnie tak, jak ma to miejsce w Overwatch. Produkcja Riotu ma mieć jednak kilka znaczących różnic, jak postawienie większego nacisku na umiejętności strzelania, czy podziału całego meczu na rundy.

Kasra Jafroodi był głównym analitykiem w kwestiach e-sportowej części Blizzarda. Zdecydował, że chce jednak pracować przy czymś nowym. To kolejna osoba, która decyduje się na przejście.

Blizzard podczas BlizzConu 2019 zapowiedział drugą część Overwatch, która wydawała się niesamowicie ekscytującym projektem. Niestety, premiera prawdopodobnie odbędzie się pod koniec przyszłego roku, albo jeszcze później. Produkcja nie zmieni się diametralnie, a zamiast tego zostanie do niej dodany głównie tryb PvE.

Media doszukują się tutaj głodu nowości i zmiany podejścia wydawcy. Faktycznie, Riot może zaproponować zupełnie nowe rozwiązania i ścieżki rozwoju.

80% pracowników Riotu pracuje nad nowymi projetami

Riot Games ogłosiło kilka swoich nowych gier. Między innymi hero shootera o nazwie roboczej Project A. Co ciekawe, producent twierdzi, że jedynie 20% pracowników robi coś przy League of Legends. Reszta zajmuje się nowymi produkcjami.

To ciekawe podejście, które może się okazać strzałem w dziesiątkę. Obecnie rynek jest niezaspokojony nowościami, które zdołałyby się przebić przez LoLa, CS’a, czy Fortnite.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch