w

Rosjanie czekali 4 miesiące na informacje o Overwatch, by Blizzard z nich zrezygnował “Zapomnieli po prostu o nas”

Rosyjscy komentatorzy i cała ekipa, która do tej pory była odpowiedzialna za Overwatch League uważa, że Blizzard po prostu o nich zapomniał.


W tym roku nie będzie transmisji Overwatch League w języku rosyjskim. Cały zespół odpowiedzialny za to miał czekać na oficjalną informację, ale jak pisze Pavel Shabalin, nie doczekali się:

“Komentatorzy dowiedzieli się o braku transmisji zaledwie tydzień przed rozpoczęciem sezonu, co kosztowało nas 4 miesiące oczekiwania bez pracy. Poproszono nas, abyśmy czekali na oficjalne ogłoszenie, ale jak widać, ogłoszenie nie nastąpiło, po prostu o nas zapomnieli.”

Wygląda na kolejną wtopę Blizzarda, który zrezygnował kompletnie z rosyjskiej transmisji, przy okazji mocno narażając się komentatorom.

Brak rosyjskiej transmisji

Overwatch League to dwa kroki w przód i trzy w tył. Trudno tu mówić o jakimś zrozumieniu tego, co dzieje się wewnątrz Blizzarda. Rosyjscy komentatorzy przez 4 miesiące mieli być zwodzeni, by dowiedzieć się na tydzień przed startem OWL, że jednak Blizzard kompletnie z nich rezygnuje.

Overwatch nigdy nie doczekał się polskiej transmisji, nikomu też nie udało się zdobyć praw do komentowania w naszym języku. OWL ma jednak streamy po angielsku, chińsku, francusku i koreańsku.

Sprawa nie została skomentowana przez Blizzarda i wydaje się, że tak już pozostanie.