w

Tvgry szczerze o Overwatch “Tak wyglądała cała ta gra”

Tvgry trafnie podsumowało to, co działo się z Overwatch przez wiele miesięcy. Chodzi tutaj oczywiście o metę Goats.


W pewnym momencie gracze Overwatch na najwyższym poziomie zauważyli, że najlepiej jest wybierać postacie leczące i postacie z dużą ilością zdrowia. DPS kompletnie wypadły z mety, bo nie były zbyt mocno potrzebne.

I choć nie wyglądała tak cała gra, szczególnie na niskim poziomie rankedów, to jak widać ten obraz mocno przebił się w branży gier.

W kółko te same postacie, we wszystkich możliwych rozgrywkach?

Tvgry w swoim materiale wspomina o powstaniu mety Goats. Jak mówi jeden z prowadzących:

“W Overwatch pojawiła się postać lecząca, której metodą na leczenie było naparzanie ludzi po mordach. Wtedy nagle okazało się, że najlepszym sposobem na granie jest wybranie tych samych sześciu postaci, które wszystkie są tankami i leczą się nawzajem i wszystkie naparzają się po mordach i tak wyglądała cała ta gra, tak wyglądała cała struktura turniejowa i tak wyglądała liga Overwatch i każdy mecz tak wyglądał”

Jest to trochę nadużycie, bo jednak większość meczów dalej toczyła się w normalnym 2-2-2. Były oczywiście wyjątki, ale na rankedach raczej nie widywało się typowego Goats. Może na tym naprawdę wysokim poziomie.

Jednak trzeba przyznać, że świat Overwatch, szczególnie ten esportowy został przejęty przez 3-3 i tutaj nie ma co się spierać.

Tvgry wspomina w swoim materiale także o Strzale Rozpryskowej Hanzo. Bardzo mocno hejtowanej umiejętności, która ostatecznie zniknęła z gry.