w

W Overwatch powinno dostawać się nagrody za zapraszanie znajomych do gry?

W grach Blizzarda i nie tylko, gracze za rekrutowanie innych otrzymują nagrody kosmetyczne.


Blizzard przykładowo w HearthStone cały czas ma uruchomiony program rekrutowania znajomych do gry. Za zapraszanie osób do gry możemy otrzymać nową postać, czy zestaw kart.

Coś takiego trafiło właśnie do World of Warcraft z takim samym schematem. Zapraszamy kogoś do gry, dostajemy za to nagrody.

Czy takie coś miałoby sens w Overwatch?

Tego typu systemy wykorzystywane są głównie w darmowych produkcjach, gdzie nie trzeba wykonywać wielu skomplikowanych czynności, by odebrać nagrody. WoW jest jednak grą płatną, a mimo tego Blizzard zdecydował się wprowadzić tam system “Rekrutuj Znajomego”. Gracze Overwatch praktycznie natychmiast podłapali temat.

Czy mogłoby to zadziałać w Overwatch? I tak i nie. Znając Blizzarda, to gracze Overwatch za przyciągnięcie nowych osób otrzymałyby sprej i może ikonkę gracza. Raczej nie odbiłoby się to na popularności gry. Mogłoby to wyglądać jednak inaczej, gdyby stawką był jakiś unikalny skin.

Overwatch to jednak spory wydatek. 40 dolarów to nie 12 (miesięcznie, ale nadal dużo mniej), jak w przypadku World of Warcraft. Nagrody musiałyby być naprawdę kozackie, dobrze przemyślane z określonymi progami do przebicia.