w

Zmiany Wieprza, który miał zostać DPS. Blizzard ujawnia swoje plany

Rano informowaliśmy o planach Blizzarda na zmianę blokady ról.


Jeff Kaplan ujawnił, że Blizzard planował poważnie zmienić blokadę ról. Z 2-2-2 kompozycja miała się zmienić na 3-2-1. 3 DPS, 2 bohaterów wsparcia i 1 tank.

Jeff wspomina, że wymagałoby to dodatkowych zmian balansu i podaje przykład Wieprza, którego testowano w ostatnich miesiącach.

Wieprzu jako DPS

Ponieważ kompozycja miała ulec zmianie, to Blizzard badał różne możliwości balansu. Jedną z postaci, która miała zostać przebudowana był Wieprzu.

Jak się okazuje, niebiescy chcieli zrobić z niego pełnego bohatera DPS. Przykładowo bohater miał mieć o wiele mniej zdrowia. Blizzard wspomina o obniżeniu go do 400.

Postać miała przejść również zmiany w kwestii zadawanych obrażeń, w końcu jej główną rolą miało być skuteczna eliminacja przeciwników.

Co więcej, kombinowano też z umiejętnościami Wieprza. Przykładowo, jego “Odsapnij” nie dawała żadnej dodatkowej redukcji obrażeń, a jedynie uzdrawiała.

Koncept ten choć ciekawy, został odrzucony razem z pomysłem zmiany kompozycji. Blizzard nie wyklucza jednak, że być może do niego wróci.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch