w

Jak Bayer Full “oszukał” Youtube? Wpisuje sobie ogromną ilość wyświetleń w tytułach

Zespół Bayer Full ma od kilkunastu godzin niemały problem. Głównie przez słowa, jakie wypowiedział Sławomir Świerzyński.


Sytuacja z dofinansowaniami dla artystów została już opisana w wielu mediach i raczej każdy ją kojarzy. Podobnie, jak słowa Sławomira Świerzyńskiego wobec Kultu. Nie jest również tajemnicą fakt, że Bayer Full musi się mierzyć w tym momencie ze sporą krytyką.

Trudno jednoznacznie powiedzieć kiedy, ale Bayer Full postanowił wpisać do tytułów na Youtube wysokie liczby odsłon dodając “wyświetleń ogółem”.

Jak oszukać Youtube po polsku?

Ktoś, kto jest odpowiedzialny za kanał “BayerFullOfficial” (według opisu oficjalny kanał zespołu) powpisywał liczbę wyświetleń w tytuły piosenek. Nie byłoby może w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że te wyświetlenia mają się nijak do tego, co zliczyło Youtube.

I  tak oto nagle kanał ma miliony wyświetleń, typowe wyniki w Polsce. Trick na miarę 2020 roku. Trudno stwierdzić, czy to jakiś żart, czy jest to na poważnie. Youtube oczywiście w żaden sposób nie zlicza tych wyświetleń, nie bierze je w żadnym aspekcie pod uwagę.

Jest to efekt jedynie wizualny. Pytanie, czy ktoś chciał rzeczywiście nabrać użytkowników Youtube, czy może jest to jakiś wskaźnik wyświetleń bazujący na statystykach Bayer Full pochodzących także z innych źródeł w postaci pozostałych filmów/kanałów. To wyjaśniałoby dość dziwne słowo “ogółem”. Archiwum Google podpowiada, że tytuły nie zostały zmienione w ostatnich godzinach, nie jest to więc odpowiedzią na krytykę.

Pytanie, skąd wzięły się te liczby. Jak pokazuje serwis Socialblade zbierający informacje między innymi o Youtube, kanał ma łącznie 68 milionów wyświetleń. Czasem faktycznie wyświetlenia na filmach są usuwane, zazwyczaj ma to miejsce przy okazji czyszczenia platformy z botów. Tutaj jednak nie widać żadnych dużych spadków, przynajmniej od 2017 roku.

Można by było się zastanawiać, czy jest to oficjalny kanał zespołu. Piosenki są linkowane na profilu Facebook, w opisie na Youtube pojawia się informacja “Oficjalny kanał zespołu Bayer Full.”