w

Discord ukarany prawie 4 mln złotych z dość interesujących dla użytkowników powodów

Discord musi zapłacić 800 tysięcy euro kary. Platforma miała nie zastosować się do wielu przepisów.


To jedna z ciekawszych informacji dotyczących Discorda. Platforma ponoć nie zastosowała się do przepisów związanych z bezpieczeństwem danych użytkowników, w efekcie czego musi zapłacić 800 tysięcy euro kary.

Co powinniście o tym wiedzieć? Karę nałożyła Francja za niezastosowanie się do przepisów związanych z bezpieczeństwem kont. Czy jest czym się przejmować?

Kara dla Discorda

Z udostępnionego dokumentu dowiadujemy się, że Discord nie zastosował się w sumie do kilku punktów, natomiast niektóre z nich są dość abstrakcyjne. Przykładowo chodzi o to, że Discord nie wyłącza się całkowicie po naciśnięciu „X” w rogu ekranu. Kolejnym powodem jest możliwość ustawienia zbyt krótkiego hasła.

Ogólnie Discord wszystkie te błędy poprawił, o czym warto poinformować. Jedynym, o co ludzie mają nadal problem, jest brak możliwości usunięcia wszystkich swoich rozmów. By tak się stało, trzeba czekać 2 lata i kompletnie nie korzystać z konta.

Discord nie miał dostatecznie uzupełnionego swojego regulaminu i polityki prywatności – teraz zostało to już naprawione. Czyli w sumie nie ma się czym za bardzo przejmować, nie było żadnego wycieku ani niczego w tym rodzaju.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka