w

Ile polscy streamerzy Twitch zarabiają w styczniu z reklam? Franio pokazuje, że kokosów nie ma

Styczeń to ogólnie najgorszy miesiąc dla branży internetowej. Mało reklam, słabe stawki – dotyczy to praktycznie wszystkich sektorów powiązanych z Internetem.


Głównym źródłem utrzymania streamerów Twitch nie są reklamy, przynajmniej nie w tych ostatnich latach. Kiedyś faktycznie dało się z nich wyciągnąć bardzo duże pieniądze, teraz natomiast streamerzy bazują na donejtach, subach, a przede wszystkim współpracach.

Gdyby ograniczyć się tylko do reklam, to w styczniu większość polskich streamerów transmitowałoby praktycznie za darmo, co pokazał na swoim streamie Franio.

Stawki reklamowe w styczniu

Stawki reklamowe, jakie panują obecnie na Twitchu, pokazał Franio. Dobrze u niego widać, że reklamy są jakimś małym procentem wszystkich zarobków. Za 5 godzin streama, Franio zarobił w sumie 102 dolary. W przeliczeniu to około 448 złotych.

Jest to bardzo przyjemna kwota, ale po przyjrzeniu się można dostrzec, że reklamy to jedynie 5 dolarów. Oznacza to stawkę dolara na godzinę, czyli po dzisiejszym kursie około 4,40 zł.

Warto wspomnieć, że w styczniu mało kto nawiązuje na Twitchu jakieś dodatkowe współprace. Nie jest jednak tak, że streamerzy nic nie zarabiają i transmitują za półdarmo.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka