w

Jaki mandat dostała Wersow, dziewczyna Friza za ostatnią stłuczkę? Jak uszkodzony był samochód?

Wersow ostatnio miała stłuczkę, która jak się okazuje, była z jej winy. Jak wygląda samochodów po kolizji i jaki mandat musiała przyjąć Youtuberka?


Kolizje Youtuberów zdarzają się naprawdę często. Coraz lepsze samochody kuszą do agresywniejszej i szybszej jazdy. W przypadku Wersow chodziło po prostu o wymuszenie pierwszeństwa podczas zmiany pasa.

Nie było to nic niesamowicie groźnego, ale faktycznie, w przypadku wezwania policji trzeba się liczyć z mandatem i punktami karnymi.

Ile musiała zapłacić Wersow?

Jak opisuje Youtuberka, chciała włączyć się do ruchu, jeden z kierowców pokazał jej, że spokojnie może to zrobić. Niestety, pas był jednak zajęty i doszło do zderzenia. Samochód Wersow nie został w znaczny sposób uszkodzony. Z prawej strony zderzaka widać zdartą folię i uszkodzone nadkole.

„Ja wyjeżdżałam i Pan mi machał, że jest wolne, nie do końca było wolne, pani we we mnie wjechała i trudno. Zapłaciłam mandat, no ale szkody są.”

Naprawa może wynieść kilkaset, albo nawet kilka tysięcy złotych. Prawdopodobnie folia zatrzymała większość rys i ewentualnych, dalszych uszkodzeń. Oprócz tego wymienić pewnie trzeba będzie również „kratkę”. Największym problemem wydaje się wgnieciony zderzak.

Jaki mandat zapłaciła Youtuberka? Wersow nie ustąpiła pierwszeństwa, więc chodzi tutaj o punkt:

„Nie ustąpienie pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu, w razie przecinania się poza skrzyżowaniem kierunków ruchu lub torów jazdy pojazdów poruszających się po tej samej drodze lub podczas włączania się do ruchu​.”

Za to wykroczenie jest w sumie 5 punktów karnych od 200 do 500 złotych. Policja jednak zazwyczaj przyznaje mandaty w wysokości 5 punktów i 200 złotych, szczególnie, gdy kolizja jest stosunkowo niegroźna i szkody nie są bardzo duże.

Ile Wersow zapłaci za naprawę samochodu? Influencerka na pewno posiada ubezpieczenie AC, więc albo zdecyduje się z niego skorzystać i wówczas nie zapłaci nic, oprócz zwiększonych składek, lub za wszystko zapłaci Weronika z własnej kieszeni. To już zależy tylko od niej.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka