w

Jeżeli nie macie 19 lat, to będziecie mieli problem na Twitchu. Nowa weryfikacja wieku

Twitch wprowadza weryfikację wieku. Na ten moment dotyczy to tylko najpopularniejszych streamerów, ale będzie się to prawdopodobnie rozprzestrzeniać.


Informacja ta nie pochodzi od Twitcha, ale na kilku największych kanałach, w tym na kanale xQc pojawiła się nowa weryfikacja wieku. Zapewne kojarzycie, że streamerzy mogli sobie ustawić, że ich transmisje są przeznaczone dla osób powyżej 18 lat.

W tym przypadku Twitch sam oznacza wybrane transmisje jako te przeznaczone dla osób powyżej 19 wieku. I to ciekawe, bo faktycznie trzeba mieć 19, a nie 18 lat. Choć możliwe, że jest to stricte dla osób, które zadeklarowały USA jako miejsce zamieszkania.

To może rodzić problemy

Wiadomo, że z Twitcha mogą korzystać osoby powyżej 13 roku życia. Jeżeli napiszecie na czacie, że macie 12 lat, to musicie się liczyć z banem. Tutaj ten wiek się podnosi i łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś założył konto rok temu, zadeklarował, że ma 17 lat i obecnie nie może oglądać xQc.

Pytanie, czy ten wiek deklarowany musi się zgadzać z tym, co jest ustawione na koncie, czy to będzie działać zupełnie niezależnie.

Sytuacja zasiała ziarno niepewności wśród widzów. Nie wiadomo kiedy i jak to jest wprowadzane. Na ten moment dotyczy to tylko kilku streamerów, ale zapewne będzie rozszerzane dalej, aż dojdzie również do mniejszych twórców w Polsce.