w

O co chodzi w dramie Dominik Bos (Awięc) vs TVP? Film youtubera krytykującego Motel Polska

Awięc, znany obecnie jako po prostu Dominik Bos dwa miesiące temu nagrał film o Motel Polska, programie emitowanym w TVP.


Dominik Bos to popularny polski youtuber, który zajmuje się głównie materiałami commentery, polegającym zgodnie z nazwą, na komentowaniu otaczającej go rzeczywistości. Dwa miesiące temu opublikował film pt. “Motel Polska”, który miał być podsumowaniem tego, czym jest ten program, jacy ludzie w nim występują etc.

Dominik wskazywał, że nie są to przypadkowe osoby, a większość z nich jest w jakiś sposób powiązana z PiS.

TVP odpowiedziało, a raczej uczestnicy programu

W jednym z nowych odcinków, uczestnikom Motel Polska pokazano kilka fragmentów filmu Dominika. Były to prawdopodobnie kilkudziesięciosekundowe urywki, a przynajmniej tak to wyglądało w telewizji. Wystarczy powiedzieć, że nikt się nie zgadzał z youtuberem i bardzo mocno go krytykował za przedstawione fragmenty.

Materiał TVP jest dostępny na stronie telewizji, każdy może go spokojnie znaleźć. Dzisiaj Dominik postanowił odpowiedzieć punktując po kolei samo TVP i bardzo podkreślając, kto był odpowiedzialny za taki, a nie inny montaż jego materiału.

Nie wiadomo, czy i ten film zostanie pokazany w Motel Polska i ponownie skrytykowany. Można się jednak domyślać, że TVP nie jest na rękę walka z youtuberem, która odbija się w Internecie bardzo szerokim echem. W tym momencie film był komentowany tak samo przez streamerów Twitch, jak Youtube, którzy mają łącznie stanowią ogromną siłę, przemawiającą do młodszych osób.