w ,

PAGO otrzymał bana na Twitchu. Czy polski streamer stracił swój kanał?

PAGO otrzymał bana na Twitchu. Jego kanał przestał być od dziś dostępny.


Jeden z najpopularniejszych polskich streamerów Counter-Strike’a: Global Offensive, Mateusz “PAGO” Pągowski, otrzymał bana w serwisie Twitch. Streamer jeszcze wczoraj normalnie prowadził transmisję na wieczór, jednak dziś jego kanał nie jest już dostępny. Póki co twórca nie wypowiedział się w tej sprawie w mediach społecznościowych.

Co było powodem takiego obrotu zdarzeń?

Jeszcze nie wiadomo zbyt wiele na temat bana polskiego streamera CSGO. Póki co wiadomo tylko, iż jego kanał w amerykańskim serwisie został zablokowany, a po wejściu na oficjalną stronę kanału widać jedynie standardowy komunikat o zawieszeniu.

Bardzo prawdopodobne, iż doszło do jakiegoś nieporozumienia, ponieważ PAGO na swoich transmisjach zachowywał się z reguły właściwie i nie naruszał regulaminu Twitcha. Ostatnio platforma często banuje za naruszenia związane z DMCA. Platforma wysyła ostrzeżenia, blokuje VOD, klipy etc. za bezprawne używanie muzyki.

Czy właśnie tak jest w przypadku PAGO? Dobre pytanie, na które póki co nie ma żadne odpowiedzi. Bany zazwyczaj trwają od 24 godzin do kilku dni. Z reguły termin ten nie przekracza 72 godzin. Streamerzy często ubiegają się o wcześniejsze odbanowanie, na co Twitch chętnie przystaje.

@Aktualizacja

Pago dał znać na swoim profilu, czego dotyczyło zawieszenie. Bardzo możliwe, że jeszcze dzisiaj wróci do streamowania.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike