w

Twitch ukarany. Musi zapłacić 1.3 miliona złotych za…

Twitch ma do przełknięcia gorzką pigułkę. Ale na pewno serwis spodziewał się, że to nastąpi.


Co kraj to inne przepisy. Twitch musiał wiedzieć, że platforma jest obserwowana i tak, właśnie nałożono na nich sporą karę. W sumie jest to 327 tysięcy dolarów, czyli jakieś 1.3 miliona złotych. Chodzi tutaj o brak dostępu do VOD’ów.

Tak, brzmi absurdalnie, przynajmniej z perspektywy polskiego użytkownika. Twitch został ukarany za złamanie przepisów regulacji telekomunikacyjnych w Korei Południowej. Do tego dochodzi też niedostatecznie zabezpieczenie serwisu przed treściami łamiącymi prawo.

Czyli co?

Czyli w sumie obecnie nic. Twitch się nie zgadza, więc będzie to batalia sądowa. TTV stoi na stanowisku, że nie jest niezależną usługą telekomunikacyjną, a koreańska komisja twierdzi swoje. Twitch i tak wychodzi z Korei Południowej, więc w sumie im to obojętne.

W najgorszym przypadku Twitch zapłaci, w najlepszym wyjdzie z Korei Południowej i już tam nie wróci. Komisja najwyraźniej ma za złe Twitchowi sposób, w jaki po prostu biznes opuszcza ten kraj, choć to spore uproszczenie.

Było obniżenie jakości, było ograniczenie VOD – to na pewno skutkowało wieloma skargami ze strony użytkowników. Twitch raczej nie będzie chciał już wracać i trudno się dziwić, szczególnie przy takich okolicznościach.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka