w

Moderator Ewrona pisał obrzydliwe wiadomości do nieletnich, miał dopuścić się molestowania

Na scenie Twitcha zrobiło się głośno o jednym z moderatorów popularnego polskiego streamera – Ewrona.


Sprawa ta wypłynęła na Twitterze, potem została nagłośniona bardzo mocno przez Mandzia. Szybko okazało się, że poszkodowanych jest więcej, niż mogłoby się wydawać. Finalnie sprawa prawdopodobnie zakończy się na policji, choć póki co nie zostało to potwierdzone.

O co w tym wszystkim chodzi i dlaczego ludzie krytykują nie tylko moderatora, ale także samego Ewrona? Głównie przez postawę i to, że wiedział o tym od 2020 roku. Sam Ewron również się do tego odniósł i wspomniał, że rzeczywiście mógł zrobić więcej.

Warto jednak wspomnieć, że moderator pełnił tę funkcję nie tylko u Ewrona. Ewron jest po prostu najpopularniejszy, więc to jego pozycja była najczęściej wykorzystywana w prywatnych rozmowach. Streamer nie jest jedynym, u którego TerioX był modem.

Wyjaśnienie tej sprawy zajęło Mandziowi dobre kilka godzin na streamie i pewnie znacznie więcej czasu poza nim. Screenów jest bardzo dużo i żeby zobaczyć je wszystkie, trzeba będzie poczekać na “zebranie wszystkiego w jedno miejsce”.

“Moderator Ewrona”

Łącznie wypłynęło kilkadziesiąt screenów, pokazujących, jak TerioX, czyli jak mówił Mandzio, jeden z najważniejszych moderatorów u Ewrona pisał do nieletnich wiadomości prosząc o “coś więcej”. I choć większość działa się na Snapchacie, to mimo wszystko wiele screenów z chociażby Discorda się zachowało.

Tl;dr, które opowiedział Mandzio:

(…) moderator Ewrona od ponad półtorej roku wypisywał do różnych dziewczyn, generalnie prosząc je o to, żeby wysyłały mu swoje zdjęcia, żeby wysyłały specjalnie fotki siebie dla niego, żeby… Oczywiście w kontekście erotycznym, często te dziewczyny nie miały nawet 18 lat, sam chłop ma 25-27 lat, oprócz tego jest nagranie, na którym dziewczyna wyznaje, że wręcz zostaje przez niego wymacana po alkoholu, podotykana i chłop się absolutnie z tego nie wycofał.

Tych wiadomości jest cała masa, ale moderator musiał wiedzieć, że robi źle. Wprost pisał, że na “niektóre rzeczy” dziewczyny są za młode. Dalej jednak niepokojące, że ktokolwiek prosi o jakiekolwiek zdjęcia osób potencjalnie 14-letnich.

W temacie pojawiło się zdjęcie, na którym rozmówczyni mówi, że “nie wygląda na 14 lat”. Można więc sądzić, że w takim wieku była.

Do tego dochodzą także opowieści dziewczyn, które wprost mówią o dotykaniu ich po alkoholu.

https://www.twitch.tv/mandzio

Moderator później przepraszał za swoje zachowania, zwalając właśnie na procenty.

Nagłośnił to wszystko Mandzio, który nie ma wątpliwości, że Ewron nie zrobił w tej sprawie wszystkiego, co mógł. Streamer dostał bowiem informacje o zachowaniu swojego moderatora jeszcze w 2020 roku.

Sumarycznie:

  • Osoba wysoko postawiona w moderacji Ewrona pisała do nieletnich dziewczyn bardzo dwuznaczne wiadomości
  • Osoba ta była moderatorem nie tylko u Ewrona, jest on jednak najbardziej medialny, więc utarło się, że to “moderator ewrona” robił takie rzeczy
  • Trwało to kilkanaście miesięcy
  • Moderator powoływał się na swoją pozycję na Twitchu
  • Ewron otrzymywał o tym informacje jeszcze w 2020 roku, natomiast z tego, co pokazują screeny, zawierzył moderatorowi, że ten był źle rozumiany i przestanie

Co na to Ewron?

Ewron wypowiadał się w tej sprawie kilkukrotnie. Mówił, że konfrontował to z moderatorem, a ten zaprzeczył. Ewron uwierzył

(…)to są już takie rzeczy, że trzeba na policję zgłosić, a nie do influencera. W sensie, ja mogłem go wy*ebać z moderacji już rok temu i tego nie zrobiłem i to jest ch**owe, ale po prostu zaufałem nieodpowiedniej osobie, mogłem mu nie ufać i uwierzyć widzom. Ale to wiecie, ciężko takie coś zrobić, bo wiecie, jak jest…(…)

Ewron mówi też, że jemu bardziej się oberwało, niż moderatorowi. Według niego, bardzo często ponosi on konsekwencje za swoją ignorancję. Zaznacza natomiast, że nawet jego administracji są osoby, które “ogarną to na policji”.

Klip z wyjaśnieniami:

https://www.twitch.tv/ewroon

Wpatka, u której TerioX również pełnił rolę moderatora napisała:

Trudno powiedzieć, jak to się dalej potoczy. Moderator nie jest już moderatorem, sprawa prawdopodobnie wyląduje na policji, głównie za sprawą postawy Mandzia.