w

Według Netflixa nikt nie korzystał z tej funkcji, więc właśnie została kompletnie usunięta

Netflix wycofał jedną z funkcji, która istniała na platformie od 2021 roku. Ponoć nikt z niej nie korzystał.


Czasem platformy wiedzą lepiej, czego potrzebują ich użytkownicy, a przynajmniej tak im się wydaje. Efektem tego jest wyłączenie jednej z funkcji, jaka była na Netflixie od ponad dwóch lat. Ponoć mało osób z niej korzystało, ale według użytkowników problem leżał gdzieś indziej.

Ludzie niekoniecznie wiedzieli, że coś takiego w ogóle istnieje i zwyczajnie nie docierali do tej sekcji, ewentualnie nie zwracali na nią uwagi. Chodzi bowiem o opcję „Zaskocz mnie”.

Funkcja, która znika z Netflixa

W teorii zamysł był bardzo dobry, bo miało to ułatwić dotarcie do materiałów, jakie interesują danego użytkownika. Było to coś w rodzaju systemu rekomendacji – tyle że nie działało to zbyt dobrze. Wyświetlały się tam filmy czy seriale, jakie na podstawie algorytmu powinny nam podpasować.

Może chodziło o brak wystarczającej bazy materiałów, a może sam algorytm był słaby. Tak czy inaczej, ludzie z tego nie korzystali.

Wycofaliśmy funkcję Zaskocz mnie na Netflixie dla użytkowników z całego świata. Nadal będziemy sprawdzać dostępne sposoby odkrywania treści, które nasi użytkownicy będą chcieli oglądać(…).

Niby spoko, bo jak korzystało z tego mało osób, to bez sensu to wspierać. Z drugiej strony sam pomysł wydaje się dobry, więc może problem leżał po stronie Netflixa, a nie samych użytkowników. Tak czy inaczej, funkcja znika z platformy.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka