w

Wpadka basenowej streamerki Twitch, która przez swój błąd straciła właśnie 2 miliony dolarów

Jedna z najpopularniejszych streamerek na świecie zaliczyła sporą wpadkę, efektem której była utrata 2 milionów dolarów.


Choć wydaje się to niezbyt realne, to faktycznie miało miejsce. Amouranth, którą kojarzą już chyba wszyscy, ponownie zaskoczyła swoich odbiorów. Tym razem nie kolejną inwestycją, a własną wpadką przy wpisywaniu danych do konta.

Streamerka chciała wysłać pieniądze z konta biznesowego na swoje prywatne. W związku ze źle wpisanymi danymi wysłała 2 miliony dolarów do kompletnie losowej osoby. Tak, 2 miliony dolarów.

Ktoś się musiał nieźle zdziwić

Wyobraźcie sobie, że wstajecie z łóżka, patrzycie na telefon i widzicie powiadomienie o otrzymaniu 2 milionów dolarów od losowej osoby. Takie przelewy zazwyczaj są dodatkowo weryfikowane, więc prawdopodobnie cała ta historia skończy się pozytywnie dla Amouranth.

Streamerka zapewne wyjaśni, że był to błąd i pieniądze zostaną zwrócone. Szczególnie że ich odbiorca raczej nie będzie chciał ich zatrzymać, by potem gęsto się tłumaczyć. W końcu do otrzymania 2mln dolarów trzeba mieć sensowną podstawę.

Sama streamerka na Twitterze nie wydaje się zbytnio tym przejmować. Pytanie więc, w jakim stopniu jest to prawdziwa historia. Jedno jest w tym wszystkim pewne, Amouranth co chwile robi coś, co sprawia, że jest o niej głośno.