w

Obecna sytuacja na świecie nie wpłynie na datę premiery Xboxa Series X

Reklama

Fani Xboxa mogą spodziewać się premiery najnowszej konsoli od Microsoftu jeszcze w tym roku. Obecna sytuacja na świecie póki co nie wpływa na plany producentów.

Reklama

Wszyscy, którzy oczekują na najnowszą konsolę od Microsoftu – Xbox Series X – mogą być spokojni. Wiadomo już, że póki co zaistniała na świecie sytuacja nie wpływa na datę premiery konsoli i zgodnie z planem będziemy mogli spodziewać się jej na półkach pod koniec roku w okresie przedświątecznym.

CEO Xboxa w wywiadzie dla zagranicznego serwisu wyjawił, że fani konsoli od Microsoftu mogą być spokojni.

W wywiadzie dla portalu IGN, szef Xboxa, Phil Spencer, poinformował:

Tak naprawdę nie mamy żadnego „planu B”. W tej chwili nie ma nic, co zagrażałoby datom, które planowaliśmy.

Spencer powiedział również, że firma oczywiście nie zamierza w jakikolwiek sposób narażać swoich pracowników i będzie ciągle monitorować obecną sytuację. Szef Xboxa zauważył również, że przy wydaniu Xbox One sprzęt nie dotarł do wszystkich regionów na czas, ale zapewnił, iż nie zamierzają ponownie popełnić tego błędu.

Xbox Series X ma być najpotężniejszą konsolą na rynku, dlatego wielu fanów wyczekuje jej premiery. Póki co producent zamierza trzymać się swoich planów co do daty wydania sprzętu, jednak jeśli sytuacja w kolejnych miesiącach znacząco się pogorszy, Xbox będzie zmuszony ją przesunąć.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Technologia