w

Aplikacja Lidl Go pozwoli na zakupy w sklepach bez kolejek do kasy. Wszystko, co wiadomo

Lidl zamierza wprowadzić przełomową aplikację na rynek. Będzie można robić zakupy bez kolejek do kasy?


Świat cały czas idzie naprzód, nawet w kwestii robienia zakupów. Już dawno wprowadzono możliwość nabywania potrzebnych produktów przez Internet czy też kasy samoobsługowe.

Teraz jednak robienie zakupów będzie mogło być jeszcze szybsze, a pomóc w tym ma innowacyjna aplikacja Lidl Go. W jaki sposób ma ona działać?

Jak ma działać Lidl Go i pomagać w zmniejszaniu kolejek?

Testowa wersja aplikacji Lidl Go ma umożliwić klientom skanowanie produktów w momencie umieszczania ich w koszyku. W ten sposób po zakończeniu etapu wyboru zakupów wystarczy tylko podejść do kasy i zeskanować tam wygenerowany kod. Dzięki temu kasjer nie będzie musiał skanować każdej rzeczy po kolei i pomoże to przyśpieszyć zakupy, a przede wszystkim znacząco zmniejszyć kolejki.

Aplikacja póki co jest dostępna na Androida dla wybranych klientów i działa wyłącznie w Londynie. Prawdopodobnie powstaje również wersja dostępna na system iOS. Nie wiadomo jednak, kiedy beta-testy będą miały miejsce w innych regionach świata. Co ciekawe, aplikacja działa również z produktami na wagę, jak chociażby cukierki, warzywa lub owoce.

Pomysł wydaje się być naprawdę niezły i może znacząco ułatwić klientom zakupy, a dodatkowo zmniejszyć nakład pracy dla samych kasjerów. Istnieje duża szansa, że firma już niedługo zacznie wprowadzać aplikację do reszty krajów, w której stacjonują sklepy Lidl i już wkrótce będziemy mogli robić zakupy bez niepotrzebnych kolejek.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Technologia