w

Dlaczego Valorant powoduje spadki FPS w CS:GO i innych grach?

Gracze zgłaszają problemy z Valorantem, który ma powodować spadki FPS w innych grach.


Ostatnio wiele osób grających czy to w League of Legends, czy CS:GO zgłaszało problemy z ilością klatek w ich grach. Okazuje się, że problem może nie leżeć konkretnie w tych produkcjach, a nowej grze od Riotu.

Na Reddicie poświęconym Valorantowi jest bardzo dużo wątków odnośnie antycheata, którego odinstalowanie sprawia, że klatki w CS:GO, LoLu i innych grach wracają do normy.

If You Have Valorant Installed And Less FPS In CS:GO – Read This from GlobalOffensive

Spadki FPS spowodowane Vanguardem?

Gracze Counter Strike’a, LoLa i innych gier zgłaszali deweloperom, że ostatnio mają jakieś dziwne zacięcia i problemy z ilością FPS. Społeczności tych produkcji kombinowały, co się zmieniło w ostatnim czasie. Dość szybko okazało się, że chodzi o jeden wspólny mianownik – instalację Valoranta.

Jak widzicie na usuniętym z Reddita nagraniu, spadki FPS i zacięcia zupełnie mijają po odinstalowaniu antycheata od Riotu. Pomaga również jego zatrzymanie w procesach. To wywołało sporą falę krytyki w stronę osób odpowiedzialnych za stworzenie antycheata, który tak bardzo wpływa na działanie innych gier.

Trudno powiedzieć, kiedy zostanie to naprawione. Póki co na Reddicie jest bardzo dużo tematów, które wyrażają spore obawy o bezpieczeństwo plików przy takiej ingerencji w system. Twórcy starają się na bieżąco odpowiadać we wszystkich sprawach, które budzą wątpliwości.

Na pewno Riot będzie wprowadzał niezbędne poprawki w kwestii działania Vanguarda – antycheata Valoranta. Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie, natomiast przykłady podawane przez graczy nie mogą być przypadkowe.