w

Killjoy została wyłączona w związku z jej poważnym exploitem, który w Valorancie był od kilku miesięcy

Ostatnie naciski graczy Valoranta przyniosły oczekiwany skutek.


Riot w tym momencie nie wypuszcza żadnych aktualizacji. Normalnie to właśnie dzisiaj gracze powinni poznać opis kolejnego patcha oznaczonego jako 1.13. Tymczasem zamiast opisu pojawiła się wiadomość o Killjoy.

Deweloperzy najwyraźniej postanowili poważniej przyjrzeć się exploitom i problemom, jakie ma Valorant. Prawdopodobnie ma to bezpośredni związek ze sceną kompetytywną, wokół której ostatnio było naprawdę gorąco.

Killjoy zostaje wyłączona

Błąd Killjoy był w grze od kilku dobrych miesięcy, praktycznie od wyjścia Agentki. Jednak dopiero teraz Riot podjął drastyczne kroki, które mogły być podyktowane ostatnimi głosami społeczności mającej dość bezczynności deweloperów względem bugów.

“Pewnie słyszeliście o najnowszej zdolności Killjoy – umieszczaniu wieżyczek pod mapą. Wierzcie lub nie, ta aktualizacja nie była zamierzona. Niestety Killjoy będzie niedostępna dopóki nie pozbędziemy się tego exploita.”

Tutaj konkretnie chodzi o możliwość umieszczania wieżyczek postaci pod mapą. Ten prosty trick pozwalał na niesprawiedliwe uzyskanie znacznej przewagi nad przeciwnikami, szczególnie w przypadku Heaven.

Postać nie tyle, co jest zablokowana, a po prostu jej nie ma. Mainy Killjoy, póki co, muszą zadowolić się Cypherem, który jest wymieniany wśród najlepszych alternatyw.