w

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Valoranta. Wkrótce koniec bety i premiera gry w czerwcu

Od premiery dzieli nas mniej, niż się wydawało. Riot zaplanował ją na 2 czerwca 2020.


Riot nie kazał nam zbyt długo czekać. Okazuje się, że premiera będzie szybciej, niż się mogło wydawać. Riot zapowiadał, że chce wydać Valoranta w lato 2020, natomiast chyba nikt nie sądził, że będzie to już 2 czerwca.

Jednocześnie poinformowano o końcu zamkniętych testów. Te według najnowszych i oficjalnych informacji zakończą się 28 maja.

Oficjalny koniec bety Valoranta

Ustanawiająca rekordy zamknięta beta zakończy się 28 maja, co pozwoli zespołowi VALORANT przygotować się do niezwykle wyczekiwanej premiery. Poniżej znajdziecie oficjalną notatkę od Riot Games z informacją odnośnie premiery.

Riot Games ogłosiło dziś, że ich wyczekiwana darmowa strzelanka taktyczna oparta na postaciach, VALORANT, zadebiutuje już 2 czerwca 2020 r. w większości regionów na świecie. Wcześniej, czyli 28 maja, zakończy się niezwykle popularna zamknięta beta, tak by zespół Riot Games odpowiedzialny za VALORANT mógł przygotować się na globalną premierę, zresetować konta graczy i zaktualizować grę. By zachować równe szanse, każdy gracz rozpocznie rozgrywkę z zerowym dorobkiem, jednak fani, którzy dokonali zakupów w grze podczas bety mogą liczyć na specjalne rabaty w pełnej wersji.

— Naszym celem było jak najszybsze udostępnienie VALORANT w jak największej liczbie regionów, dlatego jesteśmy podekscytowani, że nastąpi to już 2 czerwca — stwierdziła Anna Donlon, producentka wykonawcza VALORANT w Riot Games. — Nasz zespół jest gotowy, by wspierać społeczność VALORANT przez całe dekady. To zaledwie początek naszej wspólnej podróży.

Potwierdzeniem tych słów będzie udostępnienie przez zespół VALORANT nowej zawartości, trybu gry, nowego agenta, a także mapy niedługo po premierze. Wsparcie oznacza również realizację krótkoterminowych planów, czyli uruchomienie nowych serwerów, które poprawią jakość rozgrywki szybko rosnącej bazy graczy. Nowe serwery zostaną uruchomione między innymi w Atlancie, Dallas, Londynie, Madrycie oraz w Warszawie. Wcześniej Riot z powodzeniem udostępnił zamkniętą betę VALORANT w różnych regionach na całym świecie, pomimo niespodziewanych wyzwań wynikających z pandemii COVID-19.