w

Riot będzie nagrywał Wasze rozmowy w Valorancie, by potem je oceniać pod względem toksyczności

Reklama

Riot planuje pójść dalej w kwestii zwalczania toksyczności w Valorancie.

Reklama


Riot kontynuuje swoją przygodę ze zwalczaniem toksyczności. Deweloperzy w najnowszej informacji ujawniają, jakie planują podjąć kolejne kroki. Większości można się było spodziewać, natomiast pojawiło się też kilka ciekawych wiadomości.

Przykładowo Riot chce nakładać kary w czasie rzeczywistym, jeszcze przed zakończeniem rozgrywki:

Niezwłoczna moderacja tekstowa w czasie rzeczywistym: Chociaż aktualnie funkcjonuje automatyczne wykrywanie wpisywanych na czacie słów z kategorii „zero tolerancji”, kary są wymierzane dopiero po zakończeniu gry. Obecnie szukamy sposobu na ich natychmiastowe nakładanie.

Ale to nie wszystko

W końcu także wiadomo, dlaczego w zeszłym roku zmieniła się polityka prywatności. Riot będzie analizował to, co mówicie, przynajmniej tak to wygląda z oficjalnego komunikatu:

W zeszłym roku Riot zaktualizował Informację o polityce prywatności i Warunki świadczenia usług, aby zyskać możliwość rejestrowania oraz oceny komunikacji głosowej zgłoszonej jako uciążliwe zachowanie. Zaczęliśmy od VALORANT. Obok istniejących systemów gry musimy mieć niepodważalne dowody, dzięki którym sprawdzimy, czy doszło do naruszenia zasad dotyczących zachowań. Pomogą nam one również wytłumaczyć graczom, dlaczego konsekwencją określonego zachowania było zastosowanie kary.

Teraz skupiamy się na uruchomieniu wersji beta systemu oceny danych głosowych w Ameryce Północnej / wyłącznie w języku angielskim. Ma ona ruszyć w dalszej części tego roku. Następnie, gdy poczujemy, że ta technologia jest już odpowiednio dobra, zastosujemy bardziej globalne rozwiązanie. Pamiętajcie, że w ten sposób podejmiemy wstępną próbę pilotażu nowego pomysłu z wykorzystaniem zupełnie nowej technologii, którą aktualnie tworzymy. Zanim więc to rozwiązanie się przyjmie i stanie skutecznym narzędziem w naszym arsenale, minie trochę czasu. 

Rejestrowanie i ocenianie zapewne będzie polegać na wyłapywaniu kluczowych słów. Oprócz tego zmianie ulegną jeszcze inne kwestie:

Reklama
  • Ogólnie surowsze kary w istniejących systemach: Aby niektóre z istniejących już systemów wykrywały toksyczność i łagodziły jej skutki, w trakcie gromadzenia danych poświęciliśmy więcej czasu „zachowawczym” działaniom (chcąc mieć pewność, że wykrywanie nie działa błędnie). Czujemy się znacznie pewniej, jeśli chodzi o te systemy wykrywania, dlatego zaczniemy stopniowo zwiększać surowość kar oraz ich zaostrzanie. Takie posunięcie powinno poskutkować tym, że szybciej zajmiemy się osobami mającymi złe intencje.
  • Ulepszenia obecnej moderacji głosowej: Aktualnie polegamy na powtarzających się zgłoszeniach od graczy, aby ustalić, czy doszło do nadużycia czatu głosowego. Znacznie trudniej jest wykryć takie przypadki w porównaniu z czatem tekstowym (co często wymaga bardziej „ręcznie sterowanego” procesu). Stopniowo podejmujemy jednak działania zmierzające do wprowadzenia ulepszeń w tym obszarze. Zamiast trzymać wszystko w sekrecie do momentu, w którym uznalibyśmy, że moderacja głosowa jest „idealna” (czyli nigdy), będziemy regularnie publikować newsy na temat zmian i ulepszeń systemu. Miejcie oko na kolejną porcję aktualności mniej więcej w połowie roku.

Wszystko to będzie wprowadzane do Valoranta stopniowo, z podziałem na różne regiony.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Valorant