w

Riot Games wskazuje na to, że Valorant może pojawić się na urządzeniach mobilnych i konsolach

RIOT GAMES

Czy najnowszy FPS od Riot Games pojawi się na innych platformach, niż PC?


Valorant od 7 kwietnia jest dopiero w fazie testów beta, jednak już teraz zdobył on sobie serca wielu graczy. Społeczność nowego FPS-a Riotu zastanawia się czy deweloperzy mają w planach stworzenie wersji na urządzenia mobilne i konsole PlayStation oraz Xbox.

Miłośnicy wcześniej wymienionych platform mogą czuć się nieco pominięci, lecz w przyszłości może to ulec zmianie. Jak powiedział dyrektor projektu Valoranta – Joe Ziegler – Riot Games jest otwarty na stworzenie wersji obejmujących inne urządzenia.

Kiedy deweloperzy mają zamiar wydać Valoranta na konsole lub urządzenia mobilne?

Ziegler w swojej wypowiedzi zdradził kilka naprawdę znaczących problemów z jakimi musieli dotychczas poradzić sobie twórcy produkcji.

Gry zespołowe skupione na PVP tradycyjnie mają trudności z opowiadaniem historii, a nawet budowaniem światów, w których można tworzyć sensowną fabułę, a Valorant nie był wyjątkiem.

Gdy budowaliśmy Valoranta, było mnóstwo szalonych i ciekawych pomysłów, które chcieliśmy wprowadzić w życie (wielu nazbyt się wstydzę, aby wspominać), ale w większości przypadków pomysły stały się ograniczeniami, które mogłyby zmienić rozgrywkę lub mogłyby być trudne do zrozumienia pod względem koncepcyjnym bez materiału, którego nie wspieralibyśmy w grze – tłumaczył reprezentant Riotu.

Dyrektor projektu Valoranta pragnął zwrócić przede wszystkim uwagę na fakt, iż programiści już od samego początku procesu tworzenia produkcji mają bardzo dużo pracy. Muszą w 100% przygotować tytuł na jego premierę i skoncentrować się na wersji na PC.

Zatem wygląda na to, iż na liście priorytetów Riotu, która zostanie zrealizowana w najbliższym czasie – nie ma wydania wersji na inne platformy. Mimo to, deweloperzy są otwarci na taką możliwość i prawdopodobnie zostanie ona zrealizowana. Zwłaszcza, iż Valorant został stworzony na silniku Unreal Engine 4, który jest przystosowany do tytułów pod Xboxa, czy PS4.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant