w

Riot odpowiada, dlaczego serwery NA są aktualizowane jako pierwsze. Czy to się zmieni?

Każda aktualizacja w Valorancie ma swój określony harmonogram. Oznacza to dokładnie tyle, że serwery w różnych regionach aktualizowane są o różnych godzinach. Dlaczego?


Riot w Valorancie aktualizuje różne serwery o różnych porach. Oznacza to tyle, że Amerykanie mogą grać w nową wersję gry kilkanaście godzin później, niż przykładowo Europejczycy. Taki podział z perspektywy deweloperów ma wiele sensu, natomiast gracze coraz częściej na to narzekają.

Do zwykłych graczy dołączają także Youtuberzy, czy Streamerzy. Mieszkając w USA influencerzy mają sporą przewagę, jeżeli chodzi o prędkość tworzenia materiałów na Youtube z nowych patchów.

Dlaczego ten podział istnieje?

Youtuberzy powoli zaczynają narzekać na to, że ich filmy z przyczyn niezależnych od nich wychodzą kilkanaście godzin po USA. Jak odpowiada RiotZiegler, podział wynika z faktu, że dzięki temu można łatwiej i szybciej naprawić ewentualne błędy wykryte przykładowo w USA.

Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje graczy? Niekoniecznie. Nawet zawodnik G2 uważa, że jest to trochę nie fair w stosunku do innych regionów. Twórcy treści, ale także Streamerzy, czy zwykli gracze mieszkający poza Stanami Zjednoczonymi za każdym razem są mocno do tyłu.

Czy Riot zmieni coś w tym temacie? Bardzo wątpliwe. Deweloperzy bardzo przyzwyczaili się do takiego systemu i nie ma dla nich większego znaczenia fakt, że może to w jakiś sposób wpływać na influencerów.