w ,

Po przerzuceniu się na Valoranta i CODa, Izak zanotował najgorszą oglądalność na Twitch od 2016 roku

Fot. twitch.tv/izakooo

Izak w lipcu miał najmniejszą oglądalność od kilku dobrych lat.


Izak jest zdecydowanie jedną z najbardziej popularnych osób, jeżeli chodzi ogólnie o całą branżę gier w Polsce. Kojarzą go praktycznie wszyscy polscy użytkownicy Twitcha, gracze CS:GO, czy teraz Valoranta.

Streamer nie może jednak zaliczyć lipca do najbardziej udanych miesięcy w swojej karierze. Według statystyk podawanych przez Twitch Trackera, Izak miał najgorszą oglądalność od 2016 roku.

Duży spadek widowni

W lipcu Izak streamował głównie dwie gry, czyli Call of Duty Modern Warfare oraz Valoranta. Zaledwie 7% jego transmisji zajmował Counter Strike. Najgorsze wyniki na transmisjach notował FPS Riotu.

W efekcie cały lipiec miał średnią oglądalność na poziomie 2188 osób. Twitch Tracker pokazuje dane od 2016 roku i na przestrzeni tych 4 lat, lipiec był najgorszym miesiącem.

W sierpniu wygląda to już znacznie lepiej, choć statystyki nadal są daleko od tych rekordowych. Czy coś konkretnego z tego wynika? Na pewno można się zastanowić, czy Valorant jest w stanie utrzymać się na Twitchu, skoro najpopularniejsi streamerzy mają problemy z zebraniem na nim sensownej widowni.

Izak jest w takim momencie, że raczej nie musi się martwić o ilość osób na swoich transmisjach. Streamer wielokrotnie powtarzał, że zawsze ma z tyłu głowy fakt, że statystyki jego kanałów będą bardzo różne i nie będzie na szczycie przez cały czas.

Według serwisu streamerzy.pl, Izak znajduje się na 6 miejscu wśród polskich streamerów Twitch pod względem oglądalności w sierpniu.