w

Riot oficjalnie potwierdza, że pracuje nad Valorantem na konsole Playstation, Xbox i Nintendo Switch

Riot potwierdził, że pracuje obecnie nad Valorantem na konsole.


Valorant póki co wyszedł jedynie na PC i wydawało się, że będzie to tak naprawdę jedyna platforma, na której pojawi się nowy FPS. Osoby zaznajomione z League of Legends wiedzą jednak, że Riot ostatnio zaczął myśleć o konsolach i już niedługo będzie można pograć w LoLa właśnie na Xboxie, czy Playstation oraz urządzeniach mobilnych.

Okazuje się, że Valorant również prawdopodobnie pojawi się na konsolach, a przynajmniej trwają nad tym prace.

Valorant na konsolach?

Anna Donlon w rozmowie z Gamespot przyznała, że choć jest to bardzo kontrowersyjny temat, to jednak został podjęty i deweloperzy pracują na prototypem wersji konsolowej.

„To jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów, jakie widziałem, całkowicie rozumiem dlaczego. Jest to również kontrowersyjne wewnętrznie dla naszego zespołu programistów. Tworzymy teraz prototyp. ”.

Czy finalnie uda się skończyć taką specjalną wersję? Dobre pytanie i trudna odpowiedź. Jak słyszymy, Riot w Valorancie postawił przede wszystkim na kompetytywny tryb rozgrywki i bardzo specyficzny sposób gry. Studio obawia się, że może dojść do momentu, gdy filozofia tworzenia Valoranta spotka się z pewnymi ograniczeniami ze strony konsol.

Oczywiście nie podano żadnych konkretnych dat, gdyż na to jest zdecydowanie za wcześnie. Przypomnijmy jednak, że w plikach znajdują się wskazówki odnośnie tego, że rzeczywiście Riot zaprojektował cały interfejs dla grania mobilnego. Być może rzeczywiście studio zostawiło sobie wiele furtek, które powoli będzie sprawdzać.

To wszystko to jednak odległe plany, które póki co powoli będą realizowane. Choć na pewno tempo Riotu jest imponujące, to raczej nie ma co się spodziewać większych informacji odnośnie Valoranta na konsole, czy telefony w następnych miesiącach.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant