w

Riot wprowadził nietypowe kary dla osób, które idą AFK podczas meczu w Valorancie

Deweloperzy Valorant postanowili zaostrzyć kary dla graczy, którzy są AFK podczas meczów.


Deweloperzy Riot Games postanowili zaostrzyć kary dla graczy Valorant, którzy są AFK podczas meczów. Tym razem nie chodzi o kwestię banów, ani blokad – twórcy FPS-a postanowili ograniczyć tym graczom wyszukiwanie kolejek, a konkretnie wydłużyć czas oczekiwania na spotkanie.

Z pewnością będzie to o wiele bardziej uciążliwe, natomiast sami użytkownicy będą zdecydowanie bardziej zniechęceni do tzw. „afczenia”.

To naprawdę dobry krok, zwłaszcza, że deweloperzy mają zamiar „mieć oko na te restrykcje”

Deweloperzy poinformowali o swojej decyzji wczoraj wieczorem, a sama zmiana trafiła do gry prawdopodobnie w trybie natychmiastowym.

Gracze będą w odpowiedni sposób karani za tego typu nieodpowiednie zachowania, natomiast osoby, które zostaną niesłusznie ograniczeni będą mieli szansę na zdjęcie kary, ponieważ Riot zamierza „mieć oko na te restrykcje w ewentualnych przypadkach niestabilności tej usługi”.

Riot Games ciągle wprowadza do swojej gry kolejne zmiany. Skupia się przede wszystkim na tym, by gracze wyciągali jak najwięcej zabawy z rozgrywki, stąd wszelkie restrykcje dla nieuczciwych i nieodpowiednio zachowujących się graczy.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant