w

Riot wyjaśnia, dlaczego w Valorancie nie pojawi się SoloQ, czyli kolejka solowa dla jednego gracza

Riot postanowił odpowiedzieć na jedno z najczęściej zadawanych pytań odnośnie kolejki rankingowej.


Wiele gier multiplayer przyzwyczaiło nas, że tryb rankingowy posiada dwa tryby. Ogólny, bez ograniczeń w ilości graczy dołączających do kolejki oraz solowy, który zezwala na grę tylko w pojedynkę.

Wszyscy gracze oczekiwali, że podobne rozwiązanie zostanie zaimplementowane w Valorancie. Tak się jednak nie stało, a Riot postanowił wyjaśnić dlaczego.

Dlaczego w Valorancie nie ma kolejki solowej?

Okazuje się, że Riot stwierdził, że kolejka solowa byłaby najczęściej wybieranym trybem gry przez to, że gracze uważaliby to za jedyny prawdziwy wyznacznik tego, jak dobrze ktoś gra. Jak czytamy, deweloperzy w taki sposób dostosowali dobieranie graczy, by ci trafiali na składy o takim samym ułożeniu.

Zależy nam, aby dobieranie przeciwników w trybie rywalizacji VALORANT było nastawione na grę drużynową — uważamy, że współpraca stanowi najważniejszy aspekt biegłości w grze. Jeżeli gracze mają drużyny, z którymi osiągają dobre wyniki, nie chcemy ich do tego zniechęcać i sugerować, że prawdziwą próbą w ich przypadku będzie gra indywidualna.

Wprowadzenie solowej kolejki mogłoby sprawić, że gra w tym stylu zostałaby uznana za ostateczną próbę umiejętności gracza i stałaby się najczęściej wybieraną opcją w trybie rywalizacji. Zamiast tego postanowiliśmy pozwolić graczom walczyć w drużynach o preferowanej przez nich liczebności. Uważamy również, że gracze powinni szukać odpowiednich sojuszników do walki w trybie rywalizacji już teraz, aby mogli na nich polegać, gdy pojawią się zawody o wysoką stawkę.

Jeśli gracie solo lub w małych grupach, ustawiliśmy dobieranie przeciwników tak, abyście stawali w szranki z zespołami o podobnej liczebności. Poza grą na najwyższej randze przy klasyfikowaniu graczy w niewielkim stopniu uwzględniamy też waszą postawę podczas danej bitwy. Jeśli więc uzyskacie wyjątkowo dobry wynik i będziecie mieli ponadprzeciętny wkład w zwycięstwo drużyny, awansujecie szybciej w klasyfikacji.

Trudno stwierdzić, czy kiedykolwiek Valorant otrzyma SoloQ. Być może po premierze, gdy wiele osób będzie naciskało na taki tryb gry. To jednak nie jest pewne. Riot póki co uważa, że da sobie radę bez solowej kolejki i zdaniem deweloperów jej brak pozytywnie odbije się na społeczności, rangach i ocenianiu innych graczy.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant