w

Rioter wyjaśnia dlaczego Sage z Valorant jest taka dobra i pilnie potrzebuje nerfów

Riot Games

Pracownik Riot Games wymienia zalety Sage, które doceniają gracze.


Sage jest aktualnie jedną z najsilniejszych bohaterek w Valorant i trudno temu zaprzeczyć. Potwierdzają to statystyki i znajdziemy ją na szczycie praktycznie wszystkich tier list. Według zapowiedzi ma przejść ona zmiany balansujące w aktualizacji 1.04, co może wziąć na celownik Riot?

Wspierająca poza kontrolą

Sage, jest najczęściej wybieraną agentką w Valorant. Znajdziemy ją praktycznie w każdej grze i bardzo często po obu stronach barykady. Sprawdza się zarówno na niskich rangach, jak i wysokich dzięki dobrze dobranemu zestawowi umiejętności i to właśnie dlatego jest taka niebezpieczna.

Riot Games postanowiło zorganizować ankietę, aby zbadać przyczynę niezwykłej popularności healerki. Miała ona trafić do graczy z różnych rang, aby przeanalizować dobre strony postaci i dobrać odpowiednie nerfy. Okazało się, że niskie dywizje cenią sobie umiejętność wskrzeszenia oraz heal, gdzie wyżej liczy się głównie twarde powstrzymanie wroga.

Popularność, to nie jest jednak jedyny powód do nerfów, do tego dochodzi wysoki współczynnik wygranych i drużyna bez wspierającej radzi sobie zdecydowanie gorzej, co podkreśla pracownik czerwonych.

ZOBACZ – Gracze Valoranta proponują białą wersję smoczych skórek do Operatora

Możemy powiedzieć więc, że Sage jest idealnie podzielona na pół i ma po dwie umiejętności decydujące o wyniku gier we wszystkich rangach w Valorant. Wysoka kontrola tłumu pozwala na zajęcie danego punktu i powstrzymanie natarcia przeciwników. Możliwości regeneracji brakującego zdrowia sojuszników zwiększa natomiast siłę ognia. Na ten moment nie wiadomo co zostanie zmienione i osłabione, ale dzięki wypowiedzi Riotera, możemy przepuszczać, iż będzie to więcej niż jedna umiejętność.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant