w

Dlaczego przełożono 10-lecie World of Tanks? Chodzi o sytuację na Białorusi

Obecna sytuacja na Białorusi wpłynęła również na World of Tanks.


Obecnie trwające protesty u naszych wschodnich sąsiadów i walka z nimi wpłynęła również na lidera gier o tematyce wojennej — Wargaming. Jak poinformowali twórcy gry, wydarzenie zostaje przełożone na bliżej nieokreślony termin. Dlaczego?

Mińsk bez internetu

W niedzielę wyborczą, która miała miejsce 9 sierpnia, Białoruś została odcięta od internetu. Takie działanie nie tylko utrudniło komunikowanie się pomiędzy sobą protestujących, ale również spowodowało chaos w wielu firmach. Między innymi jedną z ofiar jest Wargaming, którego główne biuro projektowe znajduje się właśnie w Mińsku. Oprócz problemów z serwerami, które miały miejsce przez kilka ostatnich dni, przełożone zostały również obchody 10 rocznicy World of Tanks.

Oficjalny komunikat dewelopera:

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, doświadczamy obecnie problemów technicznych z połączeniem internetowym w naszym głównym dziale rozwoju gry w Mińsku na Białorusi. Zważywszy na to, zmuszeni jesteśmy przełożyć publikacje Aktu V 10. jubileuszu World of Tanks na bliżej nieokreślony termin. Podjęliśmy tę decyzję, by móc zapewnić Wam wysokiej jakości wsparcie i możliwie najlepsze wrażenia podczas wydarzenia.

Projektanci wydarzenia muszą stale monitorować jego przebieg, aby w razie konieczności naprawić nieprzewidziane błędy oraz zapewnić stałe wsparcie graczom, a bez internetu jest to całkowicie niemożliwe. Być może jednak już niedługo event wystartuje, bo jak wskazują media, Mińsk odzyskał dostęp do sieci.

DołączObserwuj
Więcej z World of Tanks